15. urodziny Google Maps

Google Maps ujrzały światło dzienne 15 lat temu i dzisiaj świętują swoje „urodziny”. Kto wyobraża sobie życie bez tej aplikacji? Towarzyszy większości z nas na drodze, w pracy i na urlopie. Mamy w Cartrack swój powód do świętowania razem z twórcami tej aplikacji – wszak Google Maps są ważną częścią naszej usługi.

Mapa Google w Cartrack

Dzięki nadajnikowi GPS w monitorowanym samochodzie znamy jego lokalizację. Podanie współrzędnych geograficznych niewiele nam jednak powie, jeśli nie jesteśmy doświadczonym żeglarzem albo podróżnikiem. Do wizualizacji tych danych używamy właśnie Google Maps, dzięki czemu nasi klienci mogą zobaczyć swój pojazd na mapie, na konkretnej drodze.

Google Maps GPS

Dodatkową korzyścią z wykorzystywania Map Google w Cartrack jest całe bogactwo tzw. POI, czyli informacji o pobliskich ważnych punktach. Podczas analizy trasy przejazdu danego samochodu widać od razu, że ten postój przypadł na stację benzynową, a ten na bankomat. Gdyby nie ta warstwa danych od Google Maps, trudno byłoby o kontekst, tak ważny w analizie trasy.

Dodatkową funkcją jest fantastyczna warstwa, jaką jest widok satelitarny. Planując trasę naszych pojazdów od razu widzimy teren, w jaki je wysyłamy. Gęsta zabudowa? Szczere pole albo góry? Wszystko jest dostępne od ręki dzięki Google Maps.

Wszystkiego najlepszego, drogie Mapy Google!