Żabka Polska stawia kolejny krok w stronę realizacji swojej Strategii Odpowiedzialności, która do 2025 roku zakłada, że firma osiągnie neutralność klimatyczną w zakresie bezpośrednich emisji wynikających ze spalania paliwa w centrach logistycznych, związanych z flotą i czynnikami chłodniczymi oraz w zakresie pośrednich emisji wynikających z konsumpcji energii elektrycznej przez centra logistyczne i centralę firmy.

hybrydowe toyoty flota zabka polska

Wymiana 500 pojazdów we flocie Żabki Polska na pojazdy przyjazne środowisku, niskoemisyjne i hybrydowe to ważny kamień milowy w realizacji postawionych ambitnych celów klimatycznych.

Jak wskazuje Żabka Polska – samochody Toyota Yaris Cross trafią w większości do kadry terenowej – partnerek i partnerów sprzedaży, rozwoju sieci, ekspansji, adaptacji oraz audytu. Pierwsze pojazdy dostarczane przez dealera Toyota Bońkowscy są już w użyciu, a reszta dołączy do nich do końca roku! Flotą nowych aut zarządza firma NFM, a dostawcą technologii telemetrycznej BIG DATA jest Cartrack Polska.

Cartrack Polska jest dostawcą stabilnej technologii telemetrycznej BIG DATA do flot Żabka Polska od ponad 5 lat. Dzięki inwestycji Żabki w nowoczesną technologię zarządzania pojazdami od Cartrack Polska możliwe jest optymalizowanie procesów biznesowych, poprawa bezpieczeństwa kierowców oraz policzalna i systematyczna redukcja emisji CO2.

Dekarbonizacja flot jest jednym ze strategicznych kierunków rozwoju firmowych car parków na całym świecie. Żabka Polska od lat konsekwentnie i z powodzeniem realizuje proces redukcji śladu węglowego w swojej flocie. Dzięki technologii Cartrack Polska możliwe jest wykorzystanie pełnego potencjału napędu hybrydowego naszego wieloletniego Partnera, i stabilny dostęp do danych, umożliwiając poprawę procesów biznesowych i operacyjnych. Gratulujemy Żabce kolejnego wielkiego kroku w stronę neutralności klimatycznej i jesteśmy dumni, że jako Cartrack Polska możemy być częścią tego procesu – komentuje Kamil Jakacki, dyrektor sprzedaży i rozwoju Cartrack Polska.

Wypełnij formularz i dowiedz się więcej o możliwościach telemetrii BIG DATA, jakie daje Twojej flocie i biznesowi system Cartrack:

Author

PR and Lead Projects Manager w Cartrack Polska. W branży flotowej od ponad 8 lat, tworzy projekty edukacyjne, merytoryczne i wartościowe dla fleet managerów .