Laboratorium Flotowe – Stowarzyszenie Kierowników Flotowych i Cartrack Polska nawiązują strategiczną współpracę.

Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych (SKFS) wspólnie z Cartrack Polska stworzyli projekt Laboratorium Flotowe. Jegoo celem jest dzielenie się ekspercką wiedzą i najlepszymi praktykami rynkowymi w zakresie zarządzania firmowymi pojazdami.

Wspólna inicjatywa obu marek ma dać przedsiębiorcom i menadżerom flot dostęp do najnowszych trendów oraz praktycznych wskazówek. To wszystko wprost od doświadczonych decydentów flotowych. Do roli ekspertów zaprosiliśmy również prawników, doradców podatkowych oraz reprezentantów najważniejszych polskich i europejskich instytucji związanych z motoryzacją.

Laboratorium Flotowe – Twoje źródło rzetelnej wiedzy.

Dzięki Laboratorium Flotowemu w przystępnym formacie wszystkie osoby, którym bliskie jest prowadzeniu firmy w oparciu o firmową flotę pojazdów i maszyn, zyskają nowe rzetelne źródło wiedzy.

Zarządzanie flotą to niezwykle złożony proces, który wymaga ciągłego poszerzania wiedzy i doskonalenia umiejętności. W obecnych realiach gospodarczych, odpowiedzialne zarządzanie flotą nie ogranicza się jedynie do kontrolowania liczby pojazdów, ich stanu technicznego czy kosztów operacyjnych. To właśnie na zarządzającym flotą spoczywa odpowiedzialność za zrównoważony rozwój floty, optymalizację kosztów paliwa, bezpieczeństwo kierowców. Do tych zadań należy również zgodność z coraz bardziej złożonymi przepisami prawnymi dotyczącymi np. ochrony danych osobowych czy norm emisji spalin.

Naszą misją w SKFS od zawsze było dzielenie się doświadczeniem i wspieranie rozwoju zawodowego osób odpowiedzialnych za flotę pojazdów firmowych. To z kolei bezpośrednio przekłada się na lepsze zarządzanie zasobami firmowymi oraz bardziej zrównoważony rozwój firm, które opierają swoją działalność na flotach pojazdów. Stale rosnąca liczba członków SKFS świadczy o tym, że nasza misja trafia w rzeczywiste potrzeby branży. Kierownicy flot poszukują rzetelnych źródeł wiedzy, które pomogą im podejmować trafne decyzje i rozwijać kompetencje niezbędne w codziennych wyzwaniach zarządzania.

Laboratorium Flotowe jest naturalnym rozwinięciem tej misji. Dzieje się tak ponieważ daje naszym członkom oraz innym specjalistom z branży flotowej możliwość zdobywania najnowszej wiedzy w przystępnym formacie.. Dzięki współpracy z ekspertami branżowymi oraz firmami technologicznymi, takimi jak Cartrack, możemy zapewnić dostęp do najnowocześniejszych narzędzi i rozwiązań, co pozwala na podnoszenie poziomu zarządzania flotami w Polsce. Mówi Blanka Pabisiak prezes Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych oraz Kierownik działku Administracji, Floty i Benefitów w Netto Sp. z o.o.

Rola doradztwa i wiedzy w rynkowej aktywności Cartrack Polska.

Laboratorium Flotowe to wspólna inicjatywa liderów polskiego rynku flotowego. SKFS od blisko 20 lat integruje i edukuje branżę flotową. Z kolei Cartrack Polska od 15 lat poprzez autorską technologię i doradztwo aktywnie wspiera menadżerów flot w ich codziennych zadaniach. Współpraca pomiędzy SKFS a Cartrack Polska podkreśla rolę długoterminowego oraz stabilnego partnerstwa. Cisze się na szeroką współpracę z SKFS, która jest impulsem do jeszcze bardziej wytężonych działań na rzecz branży flotowej.

Celem Laboratorium Flotowego jest doradztwo i przystępny przekaz najważniejszych praktyk w zakresu car fleet managementu. Razem budujemy platformę edukacyjną, która będzie służyła rynkowi i wspierała wymianę doświadczeń.

W DNA Cartrack Polska od początku jest profesjonalne doradztwo – zaznaczam to od wielu lat, przy każdej okazji. Teraz Laboratorium Flotowe jest kolejnym realnym dowodem na bezwarunkowe zaangażowanie Cartrack Polska w ten aspekt. Podkreśla Kamil Jakacki, dyrektor sprzedaży i rozwoju Cartrack Polska.

Laboratorium Flotowe SKFS Cartrack 1024x1024 - Laboratorium Flotowe - Stowarzyszenie Kierowników Flotowych i Cartrack Polska nawiązują strategiczną współpracę.

Podcasty Laboratorium Flotowego już dostępne!

Laboratorium Flotowe zaczyna tworzenie treści od formatu video. Pierwszy, dwuczęściowy odcinek, jest już dostępny online. Łącznie to ponad 60 minut wartościowych treści na temat roli monitoringu GPS w nowoczesnym i stabilnym zarządzaniu flotą. Spoglądamy na ten aspekt zarówno pod kątem prawnym, jak i zarządczym.

Legalność stosowania telematyki w pojazdach służbowych, dobre praktyki związane z wdrożeniem technologii telematycznych oraz szczelna i transparentna polityka flotowa w tym zakresie są szczegółowo omawiane przez ekspertów i praktyków. Swoją wiedzą w pierwszym materiale podzielili się:

  • Bogumiła Czernecka, Dyrektor Floty i Transportu, Health and Safety Manager SIG Sp. z.o.o. i Członek Zarządu SKFS
  • Małgorzata Miller, Radca Prawny – Krotoski Adwokaci i Radcy Prawni i członek Stowarzyszenia Prawników Rynku Motoryzacyjnego
  • Jacek Pawelec, Menadżer Działu Zakupów i Administracji SECURITAS Sp. z.o.o. i członek SKFS

Uczestnicy pierwszego nagrania o projekcie edukacyjnym SKFS i Cartrack Polska.

Dlaczego na pierwszy odcinek wybraliśmy akurat taki temat ? czyli rola danych i technologii w zarządzaniu flotą. Chcemy w naszych materiałach pokazywać realny, codzienny zakres pracy Fleet Managerów. Finalnie chcemy pokazać z jakich narzędzi korzystają i co wspiera efektywność naszej pracy. Zachęcam do odsłuchania całego materiału i śledzenia naszych dalszych publikacji. Dodaje Bogumiła Czernecka, Członek Zarządu SKFS  oraz Dyrektor Floty i Transportu SIG Sp. z.o.o.

Edukowanie branży flotowej od strony prawnej i podatkowej jest niezwykle istotne. Dzieje się tak bowiem mając przygotowane odpowiednie regulacje wewnętrzne w przedsiębiorstwie, jesteśmy w stanie pokazać przede wszystkim korzyści pracownikom i menedżerom flot w stosowaniu telematyki na co dzień. Wprowadzone zmiany do regulaminu pracy, oraz polityki flotowej zapewniają bezpieczeństwo prawne i podatkowe. Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w tak przydatnym dla całego rynku projekcie Laboratorium Flotowe. Mówi Małgorzata Miller, Radca Prawny w Kancelarii Krotoski Adwokaci i Radcy Prawni oraz członek Stowarzyszenia Prawników Rynku Motoryzacyjnego.

Laboratorium flotowe to miejsce w którym możecie posłuchać jak menadżerowie flot radzą sobie z edukacją, organizacją, i wsparciem kierowców samochodów firmowych. Nie jest to tylko teoretyzowanie, a wyniki różnych projektów branżowych przeprowadzonych w różnych flotach. Warto wsłuchiwać się w głos osób z wieloletnim doświadczeniem i pasją. To nie tylko historie o efektach pracy danego „Iksińskiego” ale również informacja o problemach jakie spotkał, i jak sobie z nimi poradził. Laboratorium Flotowe to miejsce stworzone właśnie przez ludzi z głowami pełnymi wiedzy i chęcią dzielenia się dobrymi praktykami. Uzupełnia Jacek Pawelec, Menadżer Działu Zakupów i Administracji SECURITAS Sp. z.o.o. i członek SKFS.

Laboratorium Flotowe za cel stawia sobie obiektywny przekaz i regularne działanie na rzecz zwiększania świadomości przedsiębiorców oraz decydentów flotowych na najważniejsze tematy związane z rentownym i profesjonalnym prowadzeniem firmowej floty. Zapraszamy do odsłuchania gotowych odcinków:

Laboratorium Flotowe współtworzone jest przez SKFS.

Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych zostało utworzone w 2005 roku w celu kształtowania i wpływania na branżę flotową poprzez propagowanie wiedzy o zarządzaniu pojazdami. SKFS jest najważniejszym organem zrzeszającym osoby zarządzające flotami samochodowymi w Polsce.

Priorytetem Stowarzyszenia jest upowszechnianie wiedzy o zarządzaniu flotami samochodowymi poprzez wymianę doświadczeń pomiędzy członkami SKFS. Misję tą SKFS realizuje poprzez organizowanie szkoleń i spotkań. DNA organizacja to również tworzenie i wdrażanie programów szkoleniowych dla kierowców poruszających się samochodami służbowymi.

Wartością nadrzędną SKFS jest propagowanie wiedzy zdobytej dzięki doświadczeniu w zarządzaniu flotami. Przejawia się to poprzez aktywność społeczną członków Stowarzyszenia we wszelkich inicjatywach na rynku flotowym oraz okołoflotowym (eventy, kampanie, projekty szkoleniowe). Członkowie SKFS uczestniczą w roli prelegentów w eventach flotowych.

Jednym z celów działalności Stowarzyszenia jest ochrona środowiska. Program „zielonej floty” realizowany jest poprzez wykorzystywanie w eksploatacji pojazdów materiałów. To one w możliwie niewielkim stopniu wpływają na zanieczyszczenie środowiska. W naszej działalności dużą uwagę przykładamy do poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach.

Laboratorium Flotowe to również pomysł i projekt Cartrack Polska

Cartrack Polska to część globalnego koncernu telemetrycznego Cartrack, który obecnie ma ponad 2 300 000  aktywnych użytkowników na całym świecie. W skali globalnej Cartrack zatrudnia ponad 3000 osób i przetwarza przeszło 170 miliardów danych miesięcznie. Firma notowana jest na nowojorskiej giełdzie NASDAQ.

Cartrack Polska na krajowym rynku usług kompleksowego monitoringu pojazdów GPS jest obecny już od ponad 15 lat. Finalnie organizacja aktywnie wspierając zarządzanie firmowymi car parkami i analizując dane z ponad 75 000 pojazdów. Cartrack Polska oferuje analityczne narzędzia do mobilnego i nowoczesnego zarządzania ruchomościami firmowymi w oparciu o sprawdzoną platformę SaaS. W ramach swojej działalności oferujemy klientom dostęp do Całodobowego Biura Obsługi Klienta, mobilne zespoły techników i serwisantów na terenie całego kraju. Zapewniamy również analityków i specjalistów pomagających w codziennych zadaniach optymalizacyjnych oraz dostęp do kilkudziesięciu raportów. Jesteśmy dla Klienta i cały czas rozbudowujemy bazę ofertową w zależności od zapotrzebowania rynku.

Cartrack Polska wspiera firmy w redukcji kosztów generowanych przez firmowe pojazdy, optymalizacji procesów biznesowych, wzroście bezpieczeństwa kierowców. Jesteśmy na rynów również po to aby wspierać biznesy w realizacji ambitnych celów klimatycznych (dekarbonizacja floty, redukcja emisji CO2).