Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych od prawie 20 lat zrzesza profesjonalistów i praktyków z zakresu car fleet managementu i zarządzanie flotą w firmie. SKFS skupia blisko 200 specjalistów, którzy łącznie dbają o mobilność i koszty floty prawie 90 000 pojazdów. Do studia Cartrack zaprosiliśmy Prezesa Zarządu SFKS – Marek Andruchów odpowiedział na szereg trudnych pytań na temat misji, planów i DNA SKFS.

Marek Andruchów na czele Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych.

Marek Andruchów został wybrany na Prezesa Zarządu SKFS w październiku 2022 roku. Zarząd Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych obecnie liczy 6 członków do których należy dynamiczny rozwój organizacji i tworzenie nowych projektów.

Marek Andruchów ma ponad 15 letnie doświadczenie w zarządzaniu majątkiem i firmowymi ruchomościami. Od wielu lat związany jest z BNP Paribas Bank Polska S.A., gdzie obecnie pełni rolę dyrektora Biura Administracji. W ramach codziennych obowiązków Marek Andruchów zarządza flotą ponad 1400 pojazdów banku. Marek Andruchów „przejął stery” SKFSu w bardzo wymagającym czasie dla branży flotowej i całej motoryzacji: presja dekarbonizacyjna i naciski na elektryfikację, opóźnienia w dostawach nowych pojazdów, niestabilność TCO i wysoka inflacja – menadżerowie flot mają ręce pełne roboty.

Zadaniem Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych jest doradztwo i tworzenie angażujących projektów merytorycznych, które sprzyjają edukacji rynku.

Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych – rola, misja i cele. Marek Andruchów w ogniu pytań Cartrack Polska.

W trakcie naszej rozmowy, Marek Andruchów, Prezes Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych odpowiedział na pytania:

  • Jakie zadania zostały przed Panem postawione i jakie cele chce Pan aby Stowarzyszenie osiągnęło na przestrzeni kolejnych lat?
  • Branża flotowa, sektor motoryzacji i usług flotowych doskonale wie czym jest SKFS. Od lat, jako ciało doradcze i edukacyjne, wspieracie szeroko rozwój sfer zarządzania pojazdami w organizacjach. Jednak dla wielu osób, które zarządzają małymi flotami, SKFS nie jest oczywistym kierunkiem czerpania wiedzy i biznesowego networkingu. Dlaczego w ogóle osoby zarządzające zasobami formowymi powinny kierować swoją uwagę w stronę SKFSu?
  • SKFS to Profesjonalny Test Flotowy, współtworzony z PZWLP na PW kierunek studiów dla menadżerów flot, zaangażowanie w PSPA i branżowe konferencje. O tym wiemy  – pytanie jest jednak banalne – o czym nie wiemy; co jeszcze realizuje SKFS, a co jest w Pana ocenie istotne do zasygnalizowania i mocnego wypunktowania?
  • Jak z Pana doświadczenia i obserwacji zmieniła się rola menadżera floty na przestrzeni lat? Widzimy bardzo daleko posunięte trendy w outsourcingu usług flotowych – czy są one bardziej szansą, czy też zagrożeniem dla pozycji FM w organizacji?
  • Elektryfikacja, wysokie ceny surowców energetycznych, adaptacja do technologii a może zupełnie coś innego – spoglądając i analizując na ponad 200 członków SKFSu czy znajduje Pan jakiś wspólny mianownik wobec tematyki problemów z jakimi obecnie zmagają się zrzeszeni w Stowarzyszeniu profesjonaliści?

Odsłuchaj cały odcinek aby poznać odpowiedzi:

Podcast biznesowy – wejdź do studia Cartrack Polska.

Podcast biznesowy to cześć misji edukacyjnej realizowanej przez Cartrack Polska od lat. Naszym celem jest nie tylko dostarczanie niezawodnej technologii do redukcji kosztów wobec aut w firmie, ale i tworzenie platformy dającej merytoryczne wartości

Podcast na Spotify Cartrack to seria ponad 50 odcinków, które realizujemy specjalnie dla profesjonalistów jak Ty. Możesz je znaleźć na Spotify lub YouTube – zapraszamy!

Author

PR and Lead Projects Manager w Cartrack Polska. W branży flotowej od ponad 8 lat, tworzy projekty edukacyjne, merytoryczne i wartościowe dla fleet managerów .