Chcesz zwiększyć potencjał swoich pracowników w pracy? Oto kilka prostych i łatwych do wykonania kroków, aby rozwijać i zwiększać potencjał pracowników w miejscu pracy.

sila zespolu rekrutacja cartrack - Rozwój i zwiększenie potencjału pracowników.

Planowanie priorytetów dla wysoce efektywnych ludzi

Chociaż niektórzy pracodawcy uważają, że wyższy pakiet płac jest odpowiedzią na zwiększenie potencjału pracowników, to tylko poprzez różne programy rozwoju kariery pracownik może rozwinąć niezbędne umiejętności zawodowe. Współczesne wymagania rynku pracy, nowe ryzyka, które pojawiły się na świecie w ostatnich latach, powodują, że pracownicy dokonują wyboru miejsca pracy nie tylko na podstawie wysokości swojego wynagrodzenia.

Aby utrzymać wysoce zmotywowanego do działania specjalistę należy umiejętnie słuchać i kreować środowisko pracy w taki sposób, aby umożliwiać ekspozycję potencjału każdego pracownika z osobna. Siłą i miarą sukcesu każdej organizacji są pracownicy. Odpowiednia kultura organizacyjna wspierana przez mądrych menadżerów pozwoli rozwijać kadrę i czerpać „paliwo biznesowe” z ich pomysłów – podkreśla Kamil Jakacki, dyrektor sprzedaży i rozwoju Cartrack Polska.

Dlatego pracodawcy powinni stworzyć odpowiedni system zarządzania wydajnością, aby ułatwić programy rozwoju umiejętności zorientowane na pracowników i budować bardziej produktywną siłę roboczą. Naszym zdaniem jest kilka kluczowych czynników, które wpływają na uwolnienie i wykorzystanie potencjału swoich pracowników.

  1. Zidentyfikuj istniejące umiejętności i obszary poprawy.
    Możesz zwiększyć wydajność pracownika tylko wtedy, gdy wiesz, co poprawić. Liderzy i menedżerowie ds. zasobów ludzkich powinni posiadać doskonałe umiejętności zadawania pytań, aby poznać potencjał pracowników, ich mocne strony i zidentyfikować obszary poprawy. Liderzy powinni następnie zastosować metody doskonalenia kluczowych umiejętności, które są istotne i niezbędne.
  2. Zwiększ zaangażowanie pracowników.
    Zaangażowanie pracowników zwiększa satysfakcję z pracy, zachęca pracowników do lepszych wyników i pomaga promować zdrowszą kulturę pracy. Raport z badania Gallupa sugeruje, że wysoce zaangażowane miejsca pracy mają o 41% mniejszą absencję i o 17% większą produktywność swoich pracowników. Dlatego firmy powinny wymyślać pomysły na zaangażowanie pracowników i efektywniej zarządzać zespołami oraz talentami.
  3. Wprowadź programy uczenia się i rozwoju.
    Dzięki odpowiednim programom uczenia się i rozwoju organizacje mogą wzmocnić pozycję pracowników, poprawić ogólną jakość i zbudować wykwalifikowaną siłę roboczą. Pomaga to również organizacjom zatrzymać pracowników o wysokim potencjale. 94% pracowników prawdopodobnie będzie dłużej związanych z organizacjami, jeśli otrzymają możliwości uczenia się i rozwoju – wynika z przywoływanych badań Gallupa.
  4. Przekazuj konstruktywną i wyważoną opinię.
    Informacje zwrotne od pracowników są istotnym elementem procesu oceny wydajności, który określa mocne i słabe strony pracowników oraz pomaga stworzyć lepszą strategię zwiększania potencjału i ich produktywności. Przekazując informację zwrotną, menedżerowie powinni stosować wyważone podejście, uwzględniając zarówno pozytywne, jak i negatywne strony, aby było bardziej skuteczne podczas dzielenia się krytyczną uwagą.
  5. Skoncentruj się na planach rozwoju opartych na sile osobowości pracowników.
    Jak wynika z badania Gallupa, plany rozwoju oparte na sile pracowników mogą przynieść organizacjom od 14% do 29% więcej zysków. W tym procesie pracodawcy pozwalają swoim pracownikom identyfikować, rozwijać i wykorzystywać swoje główne mocne strony, aby napędzać wzrost i sukces. Takie podejście zwiększa odpowiedzialność i własność oraz potencjał pracowników.
  6. Doceń i nagradzaj.
    Miejsca pracy powinny tworzyć zdrowszą i bardziej pozytywną kulturę pracy poprzez rozpoznawanie talentów i ich kluczowego potencjału oraz nagradzanie ich za ich wkład. Zachęca i motywuje pracowników do wydajnej pracy i przekraczania oczekiwań. Dzięki temu procesowi pracodawcy wybierają kluczowych graczy dla ich zorganizowanego wysiłku i pozytywnego zachowania lub nastawienia w osiąganiu celów i doceniają je.
  7. Stwórz pozytywną kulturę.
    Pozytywna kultura pracy zwiększa biegłość, podnosi morale oraz poprawia pracę zespołową i zaangażowanie pracowników. Dodatkowo pomaga również zmniejszyć stres i promuje zdrowsze środowisko. Według badania Deloitte 94% pracowników łączy odmienną kulturę pracy z sukcesem biznesowym. Dzięki pozytywnej kulturze pracodawcy mogą również poprawić komunikację i wspierać wysiłki w zakresie współpracy. DNA Twojej organizacji przejawiające się w każdej dziedzinie funkcjonowania firmy cementuje pracownika ze strukturą, daje poczucie bezpieczeństwa i sensu oraz w naturalny sposób pozwala mu uważać środowisko pracy, jako miejsce realizacji swoich pomysłów i pasji.
  8. Uwzględnij działania integracyjne.
    Działania z zakresu budowania zespołu są niezbędne, aby zachęcić pracowników, kultywować pracę zespołową, zwiększać zaangażowanie pracowników i jednoczyć ich we wspólnej sprawie, aby osiągnąć cele organizacyjne. Umożliwia również identyfikację ukrytych talentów w pracownikach i rozwijanie niezbędnych umiejętności przywódczych. Wszystko jest oczywiście uzależnione od epidemicznych rygorów, jednak nawet zdalnie można łączyć pracowników dzięki wspólnym celom i ponad firmowym wartościom.

potencjal hr rekrutacja cartrack - Rozwój i zwiększenie potencjału pracowników.

Wykorzystaj potencjał pracowników.


Poprzez rozwijanie i pielęgnowanie umiejętności pracowników organizacje tworzą pozytywne doświadczenia, które nie tylko pomagają utrzymać lojalnych pracowników, ale także przyciągają nowe talenty do zespołu. Jednocześnie firmy stwarzają większe możliwości rozwoju i zwiększają zyski.

Do każdego pracownika podchodzimy bardzo indywidualnie. Mamy pełną świadomość wartości procesu rekrutacyjnego i wdrożeniowego dlatego bardzo skrupulatnie dobieramy zestaw obowiązków oraz poziom stanowiska do każdej osoby, z którą podpisujemy umowę o współpracy. Dzięki temu każdy pracownik otrzymuje od menadżerów i organizacji czas potrzebny na rozwój oraz klarownie zarysowaną ścieżkę rozwoju zawodowego. To dla nas bardzo ważne aby każdy pracownik czuł, że w naszej organizacji w pełni rozwinie swój potencjał – konkluduje Kamil Jakacki, dyrektor sprzedaży i rozwoju Cartrack Polska.

Kliknij w grafikę aby zobaczyć nasze aktualne oferty pracy.
Kliknij w grafikę aby zobaczyć nasze aktualne oferty pracy.
Author

PR and Lead Projects Manager w Cartrack Polska. W branży flotowej od ponad 8 lat, tworzy projekty edukacyjne, merytoryczne i wartościowe dla fleet managerów .