Cartrack przekroczył właśnie kolejny kamień milowy w swojej historii. Na całym świecie Cartrack ma pod swoją opieką zaawansowanego monitoringu i analityki flotowej już ponad 1,2 miliona samochodów. Ten poziom udało się uzyskać zaledwie 16 lat po założeniu firmy.

Cartrack powstał z myślą o dostarczaniu klientom usług telemetrycznych na najwyższym poziomie. Od początku marki, w 2004 roku, zależy nam nieustannie na niezwykle wysokiej jakości obsługi klienta i dostarczaniu wsparcia flotowego i biznesowego na poziomie, który stawia nas na pozycji lidera jako dostawcy usług telemetrycznych zarówno na świecie, jak i w Polsce, gdzie Cartrcak jest najczęściej wybieranym dostawcą telemetrii na rynku.

Dbając o systematyczny i bardzo dynamiczny rozwój już w 2009 roku Cartrack otwiera swoje przedstawicielstwo w Polsce, aby po 16 latach rozwoju być obecnym na 24 rynkach, na 5 kontynentach, zatrudniając ponad 2500 techników, serwisantów, analityków flotowych, doradców strategicznych, specjalistów obsługi klienta oraz personel centrum monitoringu działających w trybie 24/7/365.

Od 2014 roku Cartrack notowany jest na giełdzie w Johanesburgu dostarczając usługi oparte na autorskiej i zaawansowanej platformie SaaS. Cartrack zajmuje czołową pozycję codziennie monitorując i dbając o efektywniejsze wykorzystanie pojazdu dla dziesiątek tysięcy biznesów, weryfikując, magazynując i analizując dane z ponad 1 200 000 pojazdów każdego dnia.

Zaledwie nieco ponad rok temu informowaliśmy o przekroczeniu 1 miliona monitorowanych samochodów, a dzisiaj możemy pochwalić się skokowym wręcz wzrostem naszego klienckiego car parku. Niezależnie od epidemii koronawirusa klienci szukają zaufanych i rzetelnych dostawców usług monitoringu. Biznes wspierany przez samochody firmowe nie obejdzie się bez technologii pozwalającej weryfikować pracę pracowników, zmniejszać zużycie paliwa, zarządzać ryzykiem serwisowym, redukować emisję CO2 czy dostarczać bardzo dobrego paliwa do działań CSRowych i marketingowych w postaci grywalizacji opartej o Dziennego Asystenta Jazdy. Cartrack to więcej niż GPS samochodów flotowych – to platforma z której korzysta ponad 1,2 miliona kierowców.

1 200 000 monitorowanych każdego dnia pojazdów zobowiązuje – to znak ogromnego zaufania biznesowego jakim obdarzają nas klienci. Cartrack przyciąga małych przedsiębiorców, których biznes opiera się o kilka pojazdów, i wielkie floty – liczące setki aut osobowych i dostawczych. Każdy Klient jest dla nas Partnerem i otrzymuje swojego opiekuna oraz indywidualne możliwości koordynacji floty w oparciu o szereg użyteczności systemu Cartrack.

W Polsce Cartrack również stawia na dynamiczny rozwój – ostatnio swój debiut miała usług Komunikator Cartrack; to narzędzie teleinformatyczne służące do komunikacji na linii pracownik-firma. Komunikator pozwala na wysyłanie pracownikowi zleceń osadzonych w konkretnym czasie na smartfona, zawierających szczegółowe dane i informacje na temat zadania, oraz posiadające możliwość kreowania etapów, jak i procesów autoryzacyjnych (zdjęcie, podpis). Komunikator pozwala śledzić postępy konkretnych zadań, a dzięki skomunikowaniu z systemem telemetrycznym Cartrack, w czasie rzeczywistym pokazuje również położenie pojazdów oraz pracowników. Komunikator Cartrack to wielowymiarowy kreator zadań pozwalający dowolnemu przedsiębiorcy i firmie skoordynować i ściśle kontrolować jakość, kompletność i sposób wykonywanych przez pracowników działań. Z poziomu dyspozytora dostępna jest webowa wersja Komunikatora, z którą łączy się dowolna ilość pracowników za pomocą darmowej i intuicyjnej aplikacji dostępnej w Apple Store i Sklepie Google PLAY.

Niedawno światło dzienne ujrzał kolejny rewolucyjny produkt – MiFleet. Jest to kompleksowy asystent do zarządzania i administrowania kosztami firmowej floty autorstwa Cartrack. System jest niezwykle rozbudowanym tworem pozwalającym agregować, szeregować i analizować dane generowane z różnych systemów zewnętrznych; operatorów kart paliwowych, CFMów, sieci serwisowych. Zarządzanie profilem kosztowym floty stało się intuicyjne i przejrzyste.

Na jesień tego roku zaplanowane są premiery kolejnych nowych rozwiązań, które jedynie potwierdzą najwyższą formę Cartrack Polska w zakresie rozwoju biznesu i kreacji. Wraz z wieloma branżowymi wyróżnieniami; Fleet Derby, Fleet Awards Polska i nagrodą targów EKO Flota, jesteśmy zaufanym partnerem biznesowym dostarczającym zaawansowane rozwiązania technologiczne wspierające działalność operacyjną naszych Klientów.

Niezależnie od zakątka świata, modelu i marki samochodu – jakość obsługi i technologiczną perfekcję stawiamy zawsze jako priorytet.

Author

PR and Lead Projects Manager w Cartrack Polska. W branży flotowej od ponad 8 lat, tworzy projekty edukacyjne, merytoryczne i wartościowe dla fleet managerów .