Marek Andruchów to praktyk z ponad 15-letnim doświadczeniem w zakresie zarządzania flotą i dbania o mobilność pracowników. Marek Andruchów obecnie odpowiada za flotę ponad 1400 pojazdów w BNP Paribas Bank Polska S.A., gdzie projektuje, wdraża i nadzoruje strategię finansowej i operacyjnej efektywności pojazdów. Pamiętajmy, że od końcówki 2022 roku Marek Andruchów jest również Prezesem Zarządu Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych (SKFS).

Marek Andruchów; zarządzanie flotą – praktyczne wskazówki od wieloletniego praktyka.

Zarządzanie flotą pojazdów w firmie to ogromne wyzwanie finansowe, logistyczne i operacyjne. Z pewnością aby z powodzeniem utrzymywać mobilność użytkowników aut firmowych potrzebna jest nie tylko wiedza i doświadczenie. Aby zarządzać flotą samochodową potrzeba też odpowiednich narzędzi, technologi i rynkowej zaradności. Gość formatu „Szybka 5tka z Cartrack Polska” – Marek Andruchów – doskonale zdaje sobie sprawę ze złożoności problematyki car fleet managementu.

Ilość wyzwań i ryzyk związanych z budżetowym balansem firmowej floty w ostatnich latach rośnie dramatycznie; wojna na Ukranie, wysoka inflacja, niepewność finansowa, krajowa i makroregionalna płynność legislacyjna. Szukając ciekawych rozwiązań w zakresie zarządzania flota warto wsłuchać się w głos doświadczonych praktyków. W związku z tym wysłuchacie głosu Dyrektora Biura Administracji BNP Paribas Bank Polska S.A. i Prezesa SKFSu. Zdecydowanie jest to osoba, której warto posłuchać i wyciągnąć ciekawe wnioski z jego wypowiedzi dla siebie.

Marek Andruchów, dyrektor Biura Administracji BNP Paribas Bank Polska S.A. odpowiedział m.in na następujące pytania:

  • Flota ekologiczna, a zarazem flota efektywna finansowo. Czy Pana zdaniem taki wariant jest obecnie możliwy?
  • Definitywny zakaz rejestracji nowych samochodów osobowych napędzanych silnikiem konwencjonalnym od 2035 roku. To już pewne, w połowie marca 2023 UE przegłosowała ten element prawa. Czy już teraz polscy menadżerowie flot powinni się zajmować tym tematem?
  • Jakie Pana zdaniem największe wyzwania czekają menadżerów flot w tym roku?

Brzmi ciekawie? Przesłuchaj całego odcinka podcastu biznesowego Cartrack:

Podcast biznesowy Cartrack Polska – posłuchaj głosu branżowych specjalistów.

Godne uwagi jest to, że Cartrack Polska od ponad 14 lat tworzy autorskie rozwiązania telematyczne, które pozwalają redukować koszty. Naszym zadaniem biznesowym jest też optymalizować procesy biznesowe i realizować bardzo rozbudowane projekty z zakresu raportowania pozafinansowego (raportowanie ESG).

Warto zaznaczyć, że od kilku lat realizujemy również misję edukacyjną tworząc angażujące podcast biznesowy w różnych formatach. Zatem Podcasty Cartrack dostępne na YT, Spotify czy Google Podcast to potężna dawka wiedzy i inspiracji.

Podsumowując, wypełnij poniższy formularz jeżeli chcesz otrzymać więcej informacji na temat telematyki Cartrack. Z pewnościa technologia ta pozwoli zredukować koszty i lepiej zarządzać transportem w Twojej firmie.

Author

PR and Lead Projects Manager w Cartrack Polska. W branży flotowej od ponad 8 lat, tworzy projekty edukacyjne, merytoryczne i wartościowe dla fleet managerów .