Naprawdę montaż GPS w samochodzie to pierwszy krok do oszczędności. W związku z tym coraz więcej przedsiębiorców, firm i flot, sięga po montaż GPS do samochodu. Lokalizator GPS w samochodzie to ogromnie ważna część strategii rozwoju Twojej firmy. W tym artykule powiemy Ci, dlaczego warto inwestować w lokalizator GPS i jakie są najlepsze miejsca na mocowanie gps w samochodzie. 

Przewagi jakie daje nowoczesny monitoring pojazdów GPS!

Monitoring pojazdów GPS to jedno ze strategicznych narzędzi każdego świadomego przedsiębiorcy, menadżera floty oraz osoby odpowiedzialnej za mobilność pracowników.

Warto wiedzieć, że często technologia telemetryczna sprowadzana jest błędnie wyłącznie do samej funkcjonalności GPS – podawania lokalizacji, podczas gdy zalety systemu monitorowania pojazdów jest zdecydowanie więcej.

Monitoring GPS pojazdów można instalować na wiele sposobów; w gniazdo zapalniczki, do złącza OBD lub w najnowocześniejszy i najbezpieczniejszy sposób – indukcyjnie do szyny CAN w samochodzie.

Gdzie przeprowadzić montaż GPS w samochodzie?

Godne uwagi jest, że jeżeli chcesz trwale zabezpieczyć auto, realizować zaawansowany monitoring pojazdów, analizować dane o jeździe i wyciągać poprawne wnioski – zdecyduj się na autorskie i cały czas rozwijane od ponad 14 lat rozwiązanie Cartrack Polska – najczęściej wybieranego dostawcy telemetrii w Polsce.

Z pewnością nowoczesne technologie monitoringu GPS pojazdów pozwalają na pobieranie danych z pojazdów. Warto wiedzieć, że System GPS realizuje też kategoryzowanie oraz analizowanie danych. To z kolei umożliwia nie tylko redukcję bieżących kosztów użytkowych, ale daje dostęp do ogromnego wachlarza możliwości. Nie sztuką jest zatem wybór lokalizatora GPS bez abonamentu czy innego relatywnie taniego rozwiązania, a decyzja biznesowa, która pozwoli Ci skorzystać z lokalizator GPS w najnowszej formie, jaką oferuje Cartrack Polska.

montaż gps w samochodzie, lokalizator gps, system gps

Lokalizator GPS do samochodu – jak potocznie się mawia, to technologia rozwijana od wielu lat. Pamiętajmy, że system telemetrii pozwala w sprawny sposób rozwijać firmową flotę. Gdy zmagamy się z postcovidowymi trudnościami, galopującą inflacją i ryzykiem stagflacji, wojną na Ukrainie i bardzo dużą presją optymalizacji kosztów – monitoring usytuowania geograficznego pojazdów daje możliwość kompleksowego, elastycznego i bardzo precyzyjnego reagowania na wszechobecne zmiany i wymagania rynku. Zarządzanie flotą pojazdów poprzez lokalizator GPS, połączony ze zdalnym systemem telemetrii BIG DATA, to przede wszystkim bezpieczeństwo finansów i kierowców flotowych.

Montaż GPS w samochodzie – kluczowe zalety monitoringu pojazdów GPS i dla Twojej firmy i floty.

Bezsprzecznie zebraliśmy i zaprezentowaliśmy poniżej dla Was kluczowe zaletą jakie niesie ze sobą inwestycja w systemy do monitorowania i zarządzania pojazdami w oparciu o technologię monitoringu GPS. System Cartrack to rozwiązania typu SaaS, z którego korzysta ponad 1 750 000 kierowców na całym świecie. Co więcej, Cartrack wie jak w nowoczesny sposób usprawnić zarządzanie flotą (inwentaryzacja floty pojazdów).

1. Monitorowanie pojazdów GPS: oszczędność na kosztach operacyjnych i użytkowych.

System monitoringu GPS zainstalowany w każdym samochodzie (mocowanie gps w samochodzie) pozwala poddać analizie najczęściej wybierane trasy, a następnie znaleźć alternatywę. Może da się krócej? Może da się ominąć korek jadąc objazdem albo zmieniając harmonogram wyjazdów? Lokalizator GPS do samochodu (pluskwa GPS w samochodzie – jak błędnie potocznie jest to rozwiązanie nazywane na rynku), pozwala na ograniczenie zbędnych przebiegów (pustych kilometrów), a tym samym – generowanie oszczędności bez wpływu na operacyjną sprawność firmowej floty.

Po wtóre, kontrola paliwa to jedno z często poszukiwanych rozwiązań na rynku. Tego typu działanie pozwala minimalizować ilość nadużyć w postaci tankowania innego pojazdu na kartę flotową. Po drugie, taki system zabrania kupowania paliwa w ramach tzw. prywatnych kilometrów. Zatrzymanie nadużyć paliwowych jest jedną z najczęściej wybieranych usług w ekosystemie Cartrack. MiFleet, to narzędzie online do automatycznego wykrywania i alertowania o nadużyciach paliwowych. Dzięki montażowi GPS do samochodu z MiFleet finanse flotowe i firmowe są pod stałą kontrolą.

jak złapać kierowcę na kradzieży paliwa?

I na koniec – monitorowanie samochodów we flocie zapewnia również dokładną kontrolę nad wydatkami. System ten pozwala też reagować z wyprzedzeniem na kosztowne zmiany rynkowe. Co ważne, montaż GPS w samochodzie chroni Cię przed zmiennymi warunkami ekonomicznymi i rynkowymi. W konsekwencji zyskujesz większą mobilność za mniejsze pieniądze.

2. Oszczędność czasu – ewidencja przebiegu pojazdu.

Czas to pieniądz. Marnujemy go wszędzie – szukając wolnego auta do zlecenia, rozliczając kierowcom paliwo, przygotowując raport dla przełożonego albo Urzędu Skarbowego. Dobry system monitorowania pojazdów ma takie rzeczy dostępne od ręki.

3. Redukcja przestojów dzięki systemowi GPS.

Również ważne jest to, że tracisz, kiedy nie zarabiasz. Dzięki szybkiemu dostępowi do aktualnego statusu dostępności auta dostawczego lub ciężarowego widzisz, które elementy Twojej floty nie pracują. Jednocześnie zobaczysz, z czego przestoje wynikają i czy można temu zaradzić.

montaż gps do samochodu, mocowanie gps w samochodzie, monitoring pojazdów GPS

4. Podniesienie efektywności poprzez montaż GPS w samochodzie.

To może dotyczyć wielu rzeczy, ale monitorowanie pojazdów ma bardzo wymierny charakter przy podnoszeniu efektywności. Dzięki raportowi średniej prędkości, sposobu przyspieszania i czasu spędzonego na postojach z włączonym silnikiem, bardzo łatwo jest zredukować średnie zużycie paliwa. Każde pół litra na 100 kilometrów jest bardzo zauważalną kwotą, często wyższą niż koszt abonamentu GPS. Montaż GPS w samochodzie i utrzymanie systemu to niewielki koszt. W porównaniu do oszczędności jakie generuje monitoring pojazdów GPS, koszt instalacji jest niewielki.

5. Obniżenie kosztu ubezpieczenia poprzez montaż GPS do samochodu.

Autocasco potrafi być wysoko na liście kosztów floty firmowej. Na szczęście coraz więcej ubezpieczalni traktuje monitoring samochodów służbowych jako czynnik zniżkowy. Nasi klienci wskazują też, że spadają im koszty ubezpieczenia OC w firmie, (oczywiście, jeśli auto jest ubezpieczone na osobę prywatną). Kierowcy dzięki instalacji lokalizatora GPS mają lżejszą nogę i jeżdżą ostrożniej, a to przekłada się na mniej kolizji i zachowanie zniżek. Koszt monitoringu umiejscowienia pojazdu w danym czasie i miejscu jest różny i zależy od wielkości oferowanego ekosystemu usług oraz kosztu montażu systemu GPS w pojeździe. Warto szczegółowo zapoznać się z kontraktem na świadczenie usług pozycjonowania pojazdu, identyfikacji kierowcy i rozliczania kilometrów autem firmowym w poszukiwaniu rozlicznych kosztów dodatkowych, których z poziomu startu kontraktu po prostu nie jesteśmy świadomi.

Pamiętajmy również, że od 17 czerwca 2022 mandaty i punkty karne mają wpływ na wysokość składki OC. Tak – na razie dotyczy to wyłącznie klientów indywidualnych i rynku pojazdów prywatnych. Pamiętajmy jednak, że firmy CFM i RaC szybko przeniosą dodatkowe opłaty z tytułu zwyżek ubezpieczeń spowodowanych mandatami i punktami karnymi na Was – przedsiębiorców. Bez odpowiedniej polityki bezpieczeństwa, polityki flotowej i monitorowanie samochodów GPS ryzyko (koszty) będą rosły.

6. Wyższe zadowolenie klienta i kierowcy z systemem GPS.

To nie jest zysk odczuwalny wprost, ale powtarza się w wielu przypadkach. Dotyczy to zwłaszcza firm zajmujących się dostawą i serwisem u klienta. Lepiej zarządzana flota to krótszy czas realizacji zlecenia. A nic tak nie wpływa na satysfakcję klienta, jak szybka obsługa.

Sposób zarządzania flotą pojazdów przekłada się na operacyjną zdolność samochodów w firmie do realizacji zleceń: handlowych, serwisowych, utrzymaniowych itd. W konsekwencji, jeżeli zapewnimy pracownikom sprawną obsługę i elastyczny system zarządzania zadaniami, to będą mogli bardziej skoncentrować się na zadaniu. Montaż GPS w samochodzie poprawia jakość świadczonych usług i zmniejsza koszty prowadzenia firmy.

montaż gps do samochodu, mocowanie gps w samochodzie, monitoring pojazdów GPS
Panel użytkownika systemu monitoringu GPS pojazdów Cartrack.

7. Montaż GPS w samochodzie, czyli mniejsza papierologia.

To jest zaleta powiązana z oszczędnością czasu, ale ma drugie dno. Kierowca nie musi zjeżdżać na bazę, by złożyć raport z wykorzystywania auta do celów prywatnych. Księgowość nie musi spisywać przebiegów. Wypożyczenie ogólnodostępnego auta nie wymaga papierowego wniosku. Wszystkie te procesy dzieją się wewnątrz systemu, a umożliwia je montaż GPS w samochodzie służbowym. Digitalizacja dokumentacji poprawia workflow i zwiększa skuteczność oraz prędkość podejmowanych w obrębie firmowej floty decyzji.

Zdalny dostęp do dokumentacji, bezpieczne i wygodne synchronizacje wielu systemów poprzez API oraz jedna platforma do prezentacji i edycji danych – to tylko kilka zalet systemu BIG DATA Cartrack Polska, który od ponad 14 lat rozwijamy w Polsce i na świecie.

8. Nadajnik GPS do samochodu – wyższe bezpieczeństwo floty i kierowców.

Pamiętaj, że bezpieczeństwo kierowców flotowych to priorytet. Bezsprzecznie, jeżeli myślisz o zachowaniu operacyjne sprawności biznesu, wysokiego zadowolenia pracowników i niższych opłatach za ubezpieczenie flotowe. Dzięki obserwacji stylu jazdy każdego kierowcy, na który składa się wiele czynników, manager floty i dział HR mogą znaleźć tych pracowników, którzy powinni zmienić swoje nawyki.

Bardziej płynna jazda, niższe prędkości, przewidywanie sytuacji na drodze – to wszystko przekłada się na bezpieczeństwo. Ma ono wymiar oczywisty, związany z życiem i zdrowiem, ale w przypadkach mniej skrajnych – również biznesowy. Odpowiedzialnie jeżdżący kierowca nie traci prawa jazdy, dzięki czemu dalej może wykonywać swoje obowiązki. Jak to działa? Sprawdź Program Cartrack ECODRIVING

ecodriving, eco driving, ecodriver, redukcja co2

9. Lokalizator GPS – realizacja ambitnych projektów CSR.

Każda dojrzała organizacji o dobrostan pracowników i employer branding dba się na wielu frontach. Jeżeli chcesz, aby w budżecie zakupowym dotyczącym lokalizator GPS i mocowanie GPS w samochodzie partycypowały działy EB/HR – jest to możliwe!

Lokalizator GPS w aucie pozwala na realizację ciekawych projektów związanych z biznesem odpowiedzialnym społecznie. Technologia Cartrack pozwala redukować emisję CO2 w firmowej flocie (proces dekarbonizacji) i poprawiać poziom bezpieczeństwa i zadowolenia kierowców. Monitoring jako technologia umożliwia działanie w trendach ekologii i zrównoważonego rozwoju umożliwiając w sposób policzalny sukces również w tych obszarach.

10. Monitorowanie pojazdów GPS to wyższa konkurencyjność. Lokalizator GPS na pokładzie Twojej floty.

Realne oszczędności, decyzje podejmowane na twardych danych, poukładane procesy i techniczna gotowość do reagowania na dynamicznie zmieniającą się sytuację to główne czynniki podnoszące konkurencyjność. W trudnych czasach liczy się każdy szczegół i widzimy, że użytkownicy systemu Cartrack to doskonale rozumieją.

Zarządzanie flotą pojazdów – jaki system monitoringu GPS wybrać?

Pamiętaj, że rozpoczynając proces zakupowy dotyczący systemu do kompleksowego monitoringu GPS zdecydowanie nie należy kierować się wyłącznie kosztem abonamentu. Po drugie, nie kieruj się ceną montażu urządzenia w samochodzie. Pamiętajmy, że wiążemy się z dostawcą usługi pozycjonowania do samochodów często na 2-3 lata (w zależności od umowy). Główne parametry jakimi powinieneś/aś się kierować przy wyborze firmy dostarczającej usług GPS dla flot są:

 • Stabilność organizacji i renoma na rynku,
 • Na pewno elastyczność montażu choćby poprzez mobilne ekipy instalatorów systemu GPS, którzy dopasowują czas i miejsce instalacji do Twoich potrzeb,
 • Wsparcie posprzedażowe w postaci Całodobowego Centrum Obsługi Klienta,
 • Rozbudowany system raportowania,
 • Aktualizacje pozwalające zawsze realizować zadania w odniesieniu do bieżącego stanu prawno-podatkowego w danym kraju,
 • Skalowalność rozwiązania niezależnie od profilu posiadanej floty,
 • Darmowe i nielimitowane szkolenia produktowe,
 • ROI – szybkość zwrotu z inwestycji obrazuje i zestawia ze sobą koszt inwestycji w odniesieniu do realnych możliwości systemu.

montaż gps w samochodzie, gps do samochodu, system cartrack

Cartrack Polska to laureat nagród branżowych i organizacja wyróżniona prestiżowym tytułem Gazeli Biznesu 2021 i 2022. Jesteśmy stabilnym Partnerem Biznesowym, który zapewnia w trakcie trwania kontraktu:

 • bezpłatne i nielimitowane szkolenia produktowe z użytkowania systemu i jego komponentów,
 • dostęp do skalowalnej technologii kompleksowo pozwalającej zarządzać i optymalizować floty lekkie, dostawcze, ciężarowe i mieszane wraz z dostępem do usługi tachograf cyfrowy i eToll.
 • wsparcie dedykowanego opiekuna, analityków i Całodobowego Biura Obsługi Klienta.
 • instalacja w dogodnym dla Klienta terminie i miejscu – nie musisz zmieniać dla nas swoich biznesowych planów!
 • 100% gwarancji na system i technologie w trakcie trwania całej umowy.
 • skalowalny i cały czas doskonalony system.
 • zdalny dostęp z każdego miejsca na świecie, gradację dostępów i przyjazny użytkownikowi interfejs.
 • możliwość realizowania każdego celu flotowego i firmowego – finanse, CSR, procesy, employer branding.

Koszt monitoringu GPS: montaż GPS do samochodu.

Środki zainwestowane w system do zarządzania flotą zbudowanego na technologii telemetrycznej zawsze posiada kilka głównych kategorii składowych ceny:

 • cena montażu GPS w samochodzie
 • koszt przełożenia i/lub serwisu lokalizatora GPS w aucie
 • kwota abonamentu GPS
 • koszt usług dodatkowych

Analizując oferty na dostawcę rozwiązań telemetrycznych karygodnym błędem jest skupianie się wyłącznie na cenie abonamentu systemu geolokalizacji pojazdu. Warto zrobić symulację użytkowania systemu przez cały okres trwania umowy (przeważnie są to kontrakty od 24 do 48 miesięcy). Wybierz dostawcę usług GPS na podstawie renomy, ocen i stabilności prowadzonej działalności. Unikaj ofert dumpingowych – zaniżonych cen abonamentu na usługi monitoringu i pamiętaj, aby realizować kontrakt z Partnerami Biznesowymi, którzy oferują Ci potężne know-how: szkolenia produktowe, gwarancję na technologię i system, mobilne procedury instalacji i serwisu, skalowalne i cały czas rozwijane rozwiązania i całodobowe wsparcie infolinii.

Korzyści z monitoringu GPS – wybierz zaufanego dostawcę, który zapewni profesjonalne mocowanie gps w samochodzie.

Nadajnik GPS do samochodu, może być montowany na wiele sposób – do złącza OBD lub do szyny CAN. Cartrack Polska opracował bezinwazyjną metodę montażu poprzez indukcyjne połączenie nadajnika GPS w samochodzie z szyną CAN, przez co pojazd nie traci fabrycznej gwarancji. Mocowanie GPS w samochodzie powinno być trwałe i bezpieczne dla użytkownika i pojazdu. Monitoring GPS pojazdów od Cartrack to 100% gwarancja na sprzęt i technologię przez cały okres trwania umowy. Jesteśmy pewni oferowanych usług i produktów – sami je tworzymy od podstaw.

Dodatkowo, system Cartrack Polska przychodzi od razu z gotową i niezwykle intuicyjną aplikację do monitoringu GPS. Każdy Klient otrzymuje indywidualne hasło i dostęp, który pozwala w czasie rzeczywistym monitorować swoją flotę i własność.

Podsumowując, wypełnij poniższy formularz, aby osobiście sprawdzić działanie najczęściej wybieranego systemu telemetrycznego w Polsce. Cartrack w Polsce ma już ponad 55 000 aktywnych użytkowników:

monitoring pojazdów webfleet solutions, viatoll logowanie, tachografy webfleet solutions, gps do samochodu webfleet solutions, gps nawigacja webfleet solutions, zarządzanie flotą pojazdów webfleet solutions

Author

Dzięki zaawansowanej telemetrii, monitoringowi GPS i inteligentemu przetwarzaniu dużych zbiorów danych, jesteśmy źródłem wiedzy stojącej u podstaw ważnych decyzji biznesowych. Pomagamy redukować wydatki na auta służbowe, szkodliwą emisję. Promujemy kulturę odpowiedzialnej jazdy.