Paweł Pawlik od 10 lat związany jest z firmą Adamed Pharma S.A., gdzie od 8 lat zarządza zespołem flotowym. Paweł ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu bardzo dużymi flotami (800+ pojazdów). Paweł Paliw jest również laureatem jednej z edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Ekspert Flotowy. Szybka 5tka z Cartrack Polska to kieszonkowy format audio do którego zapraszamy praktyków i ekspertów z zakresu zarządzania flotą samochodową w firmie oraz motoryzacji i biznesu związanego z car fleet managemenetem. 

Paweł Pawlik – praktyczna wiedza z zakresu zarządzania flotą samochodową w firmie

Paweł Pawlik to osobowość flotowa, która z rynkiem zarządzania flotą, optymalizacji kosztów i zakupów flotowych związana jest od ponad 10 lat. W tym okresie cały czas rozwija portfel aut w firmie floty Adamed Pharma, gdzie z powodzeniem wdraża strategię flotową, politykę flotową i egzekwuje zapisy tychże dokumentów. Zarządzanie flotą samochodową

Paweł Pawlik to praktyk z krwi i kości – skarbnica wiedzy na temat car fleet managemenetu, nowych technologii i systemów do zarządzania flotą oraz elektromobilności. Zaprosiliśmy Pawła Pawlika do naszego formatu podcastu „Szybka 5tka z Cartrack Polska” aby zadać mu kilka wnikliwych pytań, na które oczekiwaliśmy bardzo zwięzłych i kwintesencjonalnych odpowiedzi. Laureata Eksperta Flotowego i wieloletniego specjalisty zapytaliśmy o:

  • O tym, że koszty usług, materiałów i samochodów są nieprzewidywalne w obecnej sytuacji geopolitycznej i ekonomicznej wszyscy wiemy. Planowanie budżetu i szacowanie wydatków dotyczących firmowej floty to arcytrudne zadanie… a może to już gra w pokera? Co zrobić gdy w trakcie trwania roku fiskalnego koszty utrzymania i wymiany floty zamiast wzróść o 20-30% podskoczyły o 100-130%? Bierzemy to „na klatę” czy masz jakieś koła ratunkowe, które mogą w tak ekstremalnych sytuacjach ratować rentowność firmowego car parku?
  • Czy rok kolejne 2-3 lata to dobry moment, wobec cen energii oraz dużych zmian poziomu wydatków w firmach, na elektryfikację floty? Wszak od 2035 nie zarejestrujemy już nowego auta z silnikiem spalinowym, a te kilkanaście lat przeleci nam błyskawicznie. Czy Ty rekomendowałbyś coraz mocniej zagłębiać się w elektryfikację floty, czy raczej doradzałbyś wstrzymanie się w najbliższych latach?
  • I właśnie, będąc przy temacie dekarbonizacji i redukcji śladu węglowego floty – ekologia jest niewątpliwie „gorącym” i medialnie nośnym tematem w naszej branży. Jakie Twoim zdaniem są inne kluczowe kwestie, które teraz powinny koncentrować uwagę menadżerów flot?
  • W obecnych realiach rynnowych: leasing, wynajem czy posiadanie na własność? Dlaczego i w jakich okolicznościach biznesowych właśnie ta opcja?
  • Mamy do czynienia ze zmianą wzorca operacji zawodowych – coraz więcej pracowników działa w pełni zdalnie, praca hybrydowa staje się coraz bardziej popularna. Tego typu formaty współpracy stają się wręcz benefitami pracowniczymi. Jak charakter floty i styl zarządzania flotą mogą nadążyć za tymi zmianami?

Oto jak nasz gość poradził sobie z pytaniami i jakich udzielił na nie odpowiedzi:

Zarządzanie flotą samochodową w firmie – praktyczna wiedza od Cartrack Polska.

Zarządzanie flotą samochodową w firmie to wyzwanie, które zakłada utrzymanie wysokiego poziomu mobilności pracowników w ramach określonego budżetu. Wszystko dookoła jest jedynie wynikiem sprawnego ustawienia ogromnej liczby procesów związanych z zakupem, utrzymanie, finansowaniem, remarketingiem i administracją flotą samochodów w firmie.

Jak wskazuje podczas naszej rozmowy Paweł Pawlik – efektywne zarządzanie autami w firmie możliwe jest wyłącznie przy wsparciu technologii telemetrycznej i w oparciu o rzetelne oraz stabilne dane. Jako Cartrack Polska dostarczamy nowoczesnego systemu GPS dla floty, który ułatwia administrowanie każdym elementem firmowego car parku.

Podcasty Cartrack Polska to kolejna nasza misja dzielenia się wiedzą z rynkiem i prezentowania pełnego przekroju informacji. Naszą misją jest edukacja rynku – w DNA Cartrack jest wsparcie, którym w ramach nielimitowanych darmowych szkoleń dzielimy się z naszymi Klientami i wspieramy ich każdego dnia poprzez dostęp do Całodobowego Biura Obsługi Klienta.

Jeżeli szukasz nowoczesnych i stabilnych technologii, które sprawią, że zarządzanie flotą samochodową w firmie będzie tańsze, efektywniejsze i sprawniejsze – wypełnij poniższy formularz:

Author

PR and Lead Projects Manager w Cartrack Polska. W branży flotowej od ponad 8 lat, tworzy projekty edukacyjne, merytoryczne i wartościowe dla fleet managerów .