Każda organizacja, która potrzebuje pojazdów użytkowych i osobowych do funkcjonowania, angażuje się w jakąś formę operacji flotowych i zarządzania flotą. Celem zarządzania flotą jest nadzorowanie całej wydajności floty. Po wtóre jest to też konserwacja floty w celu zwiększenia produktywności i ułatwienia prowadzenia działalności tak płynnie, jak to możliwe. Zarządzanie flotą samochodową jest zatem procesem polegającym na utrzymaniu mobilności sprzętu i pracowników w ramach określonego budżetu.

Menedżerowie floty są odpowiedzialni za zarządzanie flotą pojazdów i mogą być odpowiedzialni za utrzymanie pojazdów, nadzorowanie zużycia paliwa i kosztów paliwa. Do ich obowiązków należy także zarządzanie kierowcami, wykorzystanie zasobów, planowanie tras i wdrażanie wszelkich programów, które zwiększają produktywność firmy.

Finalnie firmy zarządzające flotą często korzystają z systemu GPS lub systemu do zarządzania flotą, takiego jak Cartrack. Robią to w celu zwiększenia wydajności floty i obniżenia kosztów operacyjnych.

system do zarządzania flotą, system GPS, ruch uliczny w Warszawie

Zarządzanie flotą wykorzystuje dane monitoringu GPS pojazdów do analizy samochodów flotowych, lokalizacji pojazdu i świadczenia usług. Po wtóre może być wykorzystywane do monitorowania zachowania kierowców, bezpieczeństwa ładunku, wyznaczania tras. Finalnie monitoring GPS nadaje się także do zarządzania zadaniami, diagnostyki i konserwacji zapobiegawczej aby cała flota mogła pozostać rentowna i użyteczna.

Zarządzanie flota – obowiązki fleet managera.

Bezpieczeństwo kierowcy i samochodu flotowego.

Aby zapewnić bezpieczeństwo kierowcy, menedżerowie floty muszą być w stanie analizować wydajność kierowców. Dzieje się tak aby zwalczać ryzykowną jazdę i wypadki przy pracy; pomagać kierowcom w unikaniu wypadków, gdy tylko jest to możliwe; zidentyfikować typowe rodzaje wypadków oraz recydywistów; zmieniać trasy w oparciu o porę dnia i określone lokalizacje; i oferować szkolenia dla kierowców w zakresie zapobiegania wypadkom.

System do zarządzania flotą pozwala profilować kierowców, zarządzać ich cyklami szkoleniowymi. System do zarządzania flotą samochodową pozwala też modyfikować postawy i wpływać na poziom zadowolenia z realizowanych zadań.

Zakup auta do floty.

Wiedza o wymaganych samochodach flotowych, negocjowanie z producentami i planowanie odpowiedniego wyposażenia jest kluczowym elementem utrzymania zdrowej floty. Aby obniżyć koszty, menedżerowie flot muszą być świadomi tego, jak pozyskać pojazdy odpowiednie do rodzaju pracy, jaką ma wykonać. Ponadto trzeba być świadomym co do ciężaru, jaki będzie przewozić i warunków, w jakich będzie się poruszał.

Remarketing samochodów flotowych.

Z drugiej strony ważne jest, aby floty pojazdów uzyskiwały najwyższą wartość remarketingową. Zarządzanie stanem pojazdu, kontrolowanie kanału sprzedaży i mierzenie czasu sprzedaży spoczywa na barkach managerów floty.

zarzadzanie flota samochodowa cartrack - Zarządzanie flotą samochodową – skuteczne i sprawdzone praktyki.

Zarządzanie flotą – karty paliwowe i limity na paliwo.

Paliwo jest zazwyczaj jednym z największych wydatków w budżecie floty. Jeśli chodzi o to, to do menedżera floty należy pomoc w kontrolowaniu tego kosztu. A to pochodzi tylko z danych i dostępu. Niezależnie od tego, czy zarządzasz preferowaną siecią paliwową, czy programem kart flotowych. Pamiętaj, że menedżerowie flot muszą wiedzieć, że wynegocjowali dobrą umowę z dostawcami, która utrzymuje niski koszt floty w przeliczeniu na kilometr. Zarządzanie flotą samochodową to wszak kontrolowanie kosztów wobec zapewnienia nieskrępowanych możliwości realizacji służbowych zadań użytkowników samochodów flotowych.

Zarządzanie flotą pojazdów – serwis i utrzymanie.

Konserwacja zapobiegawcza ma kluczowe znaczenie dla kondycji samochodów flotowych i jest najlepszym sposobem na utrzymanie kierowców w ruchu. Zarządzanie politykami opartymi na typie pojazdu, pracy i położeniu geograficznym minimalizuje zużycie, oszczędza koszty naprawy i pomaga w przyszłej odsprzedaży. Zarządzanie flotą w ujęciu serwisowym pozwala zredukować ilość nagłych przestojów, minimalizuje zużycie eksploatacyjne części i zwiększa wartość remarketingową samochód flotowy. Ważną rolę w utrzymaniu mobilności pełni sieć warsztatów samochodowych. Z nią finalnie podpiszemy umowę na likwidację usterek, szkód oraz okresowe przeglądy.

GPS flota samochodowa – monitorowanie danych z samochodów flotowych.

Monitorowanie danych za pomocą systemu GPS jest koniecznością dla flot pojazdów. Liderzy floty mogą i powinni wiedzieć, gdzie w danym momencie znajduje się każdy pojazd. Mogą również monitorować, w jaki sposób pojazd jest użytkowany. Zazwyczaj mierzą wydajność w takich obszarach, jak praca na biegu jałowym, zużycie paliwa i hamowanie. Nowoczesne systemy GPS, takie jak ekosystem Cartrack Polska, pozwalają również na kompleksowe zarządzanie flotą i transportem poprzez ekosystem usług. Do nich możemy zaliczyć choćby: e-Toll, tachograf cyfrowy, Sent GEO, geostrefy czy moduł ECODRIVING.

System do zarządzania flotą zgodny z normami i przepisami prawa.

Śledzenie na bieżąco zmian legislacyjnych i nowych przepisów pozwala menedżerom floty uniknąć wysokich kar. Branże, które obejmują materiały niebezpieczne, żywność i napoje lub ciężkie ładunki, często podlegają bardziej szczegółowym przepisom. Zmiany prawa pracy, kwestie podatkowe czy rozliczanie kilometrów prywatnych samochodem flotowym to kwestie, które każdego dnia muszą być brane pod uwagę przez menadżera floty.

zarzadzanie flota pojazdow gps flota - Zarządzanie flotą samochodową – skuteczne i sprawdzone praktyki.

Jak zarządzać flotą?

Czym więc jest zarządzanie flotą? Zarządzanie flotą samochodową można zdefiniować jako znalezienie idealnego partnera. Zarządzanie relacją z zespołem ekspertów, którzy żyją i oddychają flotą. W ten sposób możesz polegać na ekspertach w zakresie konserwacji, monitoringu GPS, zgodności i wszystkich innych elementów układanki.

Zarządzanie flotą zajmuje się wszystkimi problemami związanymi z posiadaniem samochód flotowy i sprawia, że wydają się one łatwe. To pozwala prowadzić rozmowy o innych ważnych sprawach. Dzięki sprawnemu systemowi do zarządzania flota pojazdów, menadżer floty może skupić się na roli analityka, stratega i doradcy. Finalnie do lamusa powinna odejść jego rola jako administratora i żmudnego wykonawcy.

Oznacza to zwiększenie sprzedaży, zwiększenie ilości sprzętu w ramach kontraktu i brak martwienia się o to, czy w tym momencie powinienem sprzedać pojazd, czy zająć się konserwacją. Zaufany i stabilny partner w kwestii zarządzania flotą pozwala zmniejszyć koszty. Finalnie zarządzanie flotą samochodową poprzez system GPS pozwala też zoptymalizować procesy i realizować ambitne projekty z zakresu bezpieczeństwa i ekologii.

lokalizacja samochodów, system monitoringu pojazdow gps, system monitorowaina pojazdów gps

GPS flota samochodowa – wsparcie Cartrack Polska w zarządzaniu flotą pojazdów.

Cartrack Polska jest częścią międzynarodowego dostawcy usług SaaS Cartrack. Od ponad 15 lat rozwijamy nasze autorskie usługi, z których na całym świecie korzysta aktywnie ponad 1 600 000 użytkowników.

System GPS dla flot od Cartrack to bezpieczne i stabilne usługi, które umożliwiają nie tylko lokalizację GPS pojazdów. Usługi Cartrack umożliwiają także kompleksowe minimalizowanie kosztów, optymalizowanie procesów biznesowych, poprawianie bezpieczeństwa kierowców oraz zarządzanie redukcją emisji CO2 we flocie.

Na koniec samochód flotowy wyposażony w system GPS od Cartrack to pojazd bezpieczny, ekonomiczny i efektywnie wykorzystywany. Zatem poprzez monitoring GPS pojazdów, maszyn i zasobów od Cartrack Twój biznes jest zarządzany poprzez dane. Na pewno system do zarządzania flotą Cartrack uodparnia Twój biznes na nieprzewidywalne zmiany cen, konsekwencje drastycznych zmian geopolitycznych i epidemicznych.

Finalnie, wypełnij formularz, jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zarządzania flotą samochodową przez nowoczesny system telemetrii GPS:

Author

PR and Lead Projects Manager w Cartrack Polska. W branży flotowej od ponad 8 lat, tworzy projekty edukacyjne, merytoryczne i wartościowe dla fleet managerów .