Cartrack Polska członkiem wspierającym Polską Izbę Rozwoju Elektromobilności.

Cartrack Polska od lat wspiera firmy i floty w drodze do elektryfikacji i dekarbonizacji. Nasz system GPS do floty umożliwia skalowalne i nowoczesne zarządzanie elektromobilnością w każdym wymierzę. Dzięki połączeniu sił z Polska Izba Rozwoju Elektromobilności, Cartrack Polska jeszcze mocniej włączy się w procesy edukacyjne i technologiczne w zakresie realnej redukcji emisji CO2 w transporcie.

Zarządzanie flotą złożoną z pojazdów nisko i zeroemisyjnych bez tajemnic.

Zarządzanie flotą transportową w firmie to skomplikowane zadanie. W przypadku pojazdów z relatywnie nowymi rodzajami napędu zadanie to staje się jeszcze bardziej wymagające. Obecnie na rynku mamy dostępne pojazdy ICE (z silnikiem konwencjonalnym), które nadal stanowią dominujący element wszystkich floty w Polsce.

Coraz więcej firm decyduje się na testy i wdrożenie aut nisko emisyjnych, w tym hybryd (HEV) czy hybryd plug-in (PHEV). Uwadze rynku nie uchodzą tzw. „miękkie hybrydy”, które stanowią ciekawy pomost w stronę redukcji emisji CO2. Na końcu tej drogi są bateryjne pojazdy elektryczne (BEV) oraz samochody wodorowe (FCEV).

Każdy z typów tych pojazdów posiada inną konstrukcję i specyficzny rodzaj danych, które generuje. Nowe technologie i innowacje stosowane w tego typu pojazdach stanowią wyzwanie dla firm telematycznych. Jednak nie jest to wyzwanie dla Cartrack Polska. Firma już teraz zarządza ponad 1200 pojazdami elektrycznymi i wodorowymi, oraz blisko 4000 hybrydami.

Cartrack Polska poprzez ustawiczne prace badawcze i rozwojowe już teraz bez problemu integruje swoją technologię indukcyjnie ze wszystkimi typami pojazdów nisko i zeroemisyjnych na rynku. Dotyczy to również aut elektrycznych oraz pojazdów wodorowych. Tym samym udzielamy dożywotniej gwarancji zarówno na system, jak i montowaną w pojeździe technologię. Jesteśmy pewni swoich rozwiązań i technologicznych przewag.

elektromobilność, polska izba rozwoju elektromobilności, cartrack polska

Zarządzanie flotą elektryczną, hybrydową i wodorową.

System Cartrack Polska pozwala zarządzać każdym typem pojazdów; ICE, PHEV, HEV, mHEV, BEV i FCEV. Nasze autorskie rozwiązania funkcjonują już teraz we wszystkich rodzajach napędów i pozwalają kompleksowo pobierać, kategoryzować i analizować dane. Dzięki temu droga do neutralności klimatycznej we flocie staje się policzalna i w sposób realny zarządzana. Już teraz Cartrack Polska oferuje stabilne i skalowalne usługi, wspierające każdy rodzaj floty; auta osobowe, dostawcze, ciężarowe i maszyny specjalistyczne.

Zarządzanie flotą aut elektrycznych, hybrydowych czy wodorowych jest w pełni możliwe. Dzięki rozwiązaniom BIG DATA Cartrack dla firm i flot otrzymujesz doradztwo, system i możliwości, które z powodzeniem pozwolą spełnić ekologiczne aspiracje Twojego biznesu.

Realna analiza emisji CO2 i doradztwo w zakresie wdrażania elektromobilności.

Już od 2024 pierwsze firmy będą musiały raportować zgodnie z CSRD, a od 2025 obejmie to ponad 3000 polskich firm. Obowiązkowe raportowanie z zakresu ESG już staje się faktem. Kluczowym elementem są w tym przypadku unijne dyrektywy i prawodawstwo, które jasno rysuje horyzont czasowy wprowadzenia konkretnych zapisów. Co więcej, aspekt społecznej odpowiedzialności biznesu zaczyna odgrywać coraz większą rolę w świadomym zarządzaniu firmami. Ponieważ nawet 50% łącznej emisji CO2 firmy może pochodzić z floty. W związku z tym konieczna jest inwestycja w rozwiązania do realnej analizy tego elementu.

Z jednej strony prawo, a z drugiej – naturalny proces ewolucji firmowej floty. Coraz więcej firm inwestuje w rozwiązania przyjazne środowisku, przez co zakup aut elektrycznych staje się coraz powszechniejszym zjawiskiem. Wraz z elektryfikacją floty dochodzi potrzeba skrupulatnej analizy i planowania tego procesu. Firmy i floty chcą najpierw zmapować mobilność swoich pracowników i określić potencjał elektryfikacji floty. Z pomocą i w tym przypadku przychodzi system Cartrack. Dzięki rozwiązaniom monitoringu GPS flot z rozbudowanymi funkcjami dedykowanymi dekarbonizacji, możliwe jest profesjonalne zaplanowanie

Fleet managerowie oraz zarządy szukają również fachowego doradztwa w sferze elektryfikacji. Świadome firmy oferują nie tylko usługi czy produktu, ale i niezbędne wsparcie oraz know-how. Przy wyborze Partnera technologicznego w zakresie elektromobilności nie można kierować się wyłącznie kryterium ceny. Finalnie, wygrywa kompleksowe podejście i eksperckość w zakresie doradztwa. Połączenie sił PIRE i Cartrack Polska jest naturalnym krokiem wobec rosnących potrzeb rynku w zakresie ekologii transportu.

Polska Izba Rozwoju Elektromobilności zaczyna współpracę z Cartrack Polska.

Polska Izba Rozwoju Elektromobilności i Cartack Polska mają zbieżne cele w zakresie elektromobilności. Finalnie synergiczna współpraca obu podmiotów przyniesie korzyści dla całego rynku. Zarządzanie flotą transportową w firmie to proces złożony i żmudny. W obliczu zmian przepisów dotyczących dekarbonizacji, raportowanie ESG i projektów odpowiedzialnych społecznie, konieczne staje się analizowanie danych. O roli i istocie wykorzystania nowoczesnych systemów telemetrycznych BIG DATA Cartrack Polska edukuje od lat. Teraz, we współpracy z Polską Izbą Rozwoju Elektromobiności, Cartrack Polska będzie jeszcze aktywniej wspierał firmy i rynek na drodze do spełnienia obowiązku policzalnej redukcji emisji CO2.

pire, cartrack polska, elektryfikacja, elektromobilność, EV

We wspólnym komunikacie, reprezentanci Cartrack Polska i PIRE, podkreślają rolę Partnerstwa:

Dla całego rynku, jak i naszych obecnych Klientów, przystąpienie Cartrack Polska do Polskiej Izby Rozwoju Elektromobilności to bardzo jasny sygnał. Oznacza to, że zarówno nasza technologia, jak i posiadane know-how w temacie dekarbonizacji, mają ogromny potencjał. Chcemy dzielić się wiedzą i realizować jeszcze bardziej wartościowe projekty skupione wokół zarządzania zieloną transformacją w firmach. Jako Cartrack Polska jesteśmy doradcą zarządów i fleet managerów w zakresie ambitnych projektów z zakresu CSR; zarządzamy największą flotą pojazdów elektrycznych w Polsce. Umożliwiamy realne liczenie emisji CO2 oraz realizowanie projektów wspierających obniżenie produkcji gazów cieplarnianych. Dzięki naszej współpracy z PIRE możliwe będzie szersze edukowanie rynku w tym zakresie  – zaznacza Bartłomiej Dębski, Prezes Zarządu Cartrack Polska.

Cartrack Polska, jako najczęściej wybierany dostawca usług telematycznych w Polsce, od lat konsekwentnie rozwija portfolio usług skoncentrowanych na realnym obliczaniu śladu węglowego we flotach. Już teraz, w ekosystemie Cartrack Polska, jest ponad 1200 pojazdów zeroemisyjnych i blisko 4000 hybrydowych. To pokazuje poziom zaufania i skalę zastosowania technologii telematycznych BIG DATA we flotach. To właśnie floty chcą rzetelnie liczyć ślad węglowy i realizować ambitne projektu z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Jesteśmy dumni, że możemy dołączyć do Polskiej Izby Rozwoju Elektromobilności. Wspólna wymiana doświadczeń i realizowane przedsięwzięcia z pewnością będą korzystne dla naszych Klientów i rynku – komentuje Kamil Jakacki, dyrektor sprzedaży i rozwoju Cartrack Polska.

polska izba rozwoju elektromobilności, cartrack, pire, bartłomiej dębski

Jesteśmy pewni, że udział tak silnego Partnera, jakim jest Cartrack Polska, w projektach rozwojowych i działaniach statutowych PIRE, będzie ogromną wartością dodaną dla każdej firmy, które chce mądrze i rzetelnie podejść do kwestii redukcji emisji CO2. Ciszę się na nadchodzące miesiące wytężonej pracy przy realizacji wspólnych pomysłów. Dzięki Cartrack Polska nasza organizacja zyskała kolejnego silnego i stabilnego Partnera, trzeba podkreślić, że wyzwania dekarbonizacji flot pojazdów firmowych i ciężarowych na szeroką skalę są ciągle przed nami, dlatego ważne jest doświadczenie i wiedza jak taki proces wdrożyć i jakie są jego realne korzyści jak chociażby redukcja emisji czy aspekty ekonomiczne.  – dodaje Krzysztof Burda, Prezes Zarządu Polskiej Izby Rozwoju Elektromobilności.

Współpraca Cartrack Polska i Polska Izba Rozwoju Elektromobilności.

Podsumowując, zaangażowanie w prace statutowe Polska Izba Rozwoju Elektromobilności pozwoli Cartrack Polska rozwijać ofensywę produktową w zakresie kompleksowego zarządzania pojazdami nisko i zeroemisyjnymi. Już teraz Cartrack Polska zarządza największą flotą pojazdów elektrycznych w Polsce. Z systemu GPS dla flot, wspierających utylizację i budżetową efektywność pojazdów, korzysta już ponad 1200 aut elektrycznych. Co więcej, ekosystem Cartrack Polska to również blisko 4000 hybrydowych z naszym systemem.

Coraz więcej firm decyduje się powierzyć zadanie dekarbonizacji w ręce fachowego doradztwa i profesjonalnego systemu Cartrack. Jeżeli chcesz poznać możliwości autorskich rozwiązań SaaS od Cartrack wypełnij poniższy formularz: