Zarządzanie flotą to skomplikowane i wielowątkowe zadanie. System do zarządzania flotą czy zarządzanie flotą poprzez aplikacje to jedyne technikalia usprawniające proces. Zadanie to wymaga niezwykle kompleksowych umiejętności i wiedzy ze strony specjalisty – fleet managera.

system do zarządzania flota, zarządzanie flotą aplikacja

Cartrack Polska to nie tylko niezawodna i stabilny system GPS. Specjalnie dla Was stworzyliśmy platformę to pozyskiwania wiedzy na tematy związane z zarządzaniem flotą, TCO czy systemami do zarządzania pojazdami w firmie. Nasza e-biblioteka pełna jest inspiracji, porad i wskazówek, z których kluczowe, związane z tematem zarządzania samochodami w firmie zebraliśmy tutaj.

Na czym polega zarządzanie flotą?

Skuteczne zarządzanie flotą to przede wszystkim wypełnianie postawionych przez organizację kluczowych wskaźników efektywności (KPI flotowca). Do najczęściej monitorowanych i ewaluowanych obszarów w zarządzaniu flotą należą:

mobilność pracowników/kierowców (mobility spot)– zapewnienie pracownikom stałego i stabilnego dostępu do narzędzi transportowych, które są niezbędne do wykonywania ich codziennych obowiązków.

stabilność budżetu flotowego (TCO) – kontrolowanie wydatków, minimalizowanie ryzyk finansowych i podejmowanie słusznych decyzji zakupowych.

transparentność i skuteczność procedury przetargowej i zakupowej – schematy wyboru dostawców na podstawie kompleksowej analizy oferty, a nie tylko ceny.

skuteczna komunikacja wewnątrzfirmowa (z kierowcami oraz innymi departamentami) – dbanie o odpowiedni poziom płynności działań w oparciu o kompleksową informację i widzę pracowników na temat procesów flotowych.

egzekwowanie zapisów polityki flotowej (strategia flotowa / regulamin użytkowania pojazdów służbowych) – umiejętność egzekucji zapisów polityki flotowej, która zapewnia stabilność i bezpieczeństwo firmy i jego mienia.

Jak zarządzać flotą?

System do zarządzania flotą czy zarządzanie flotą aplikacja to za mało aby można było mówić o sukcesie. Efektywne zarządzanie ruchomym mieniem firmowym musie opierać się o wiedzę i ogromną świadomość procesów, jakie mają wpływ na

W kwestii zarządzania flotą, w ramach e-biblioteki Cartrack, tworzyliśmy dla Was wiele praktycznych i angażujących materiałów. Do wypowiedzi i podzielenia się swoimi radami zaprosiliśmy specjalistów i ekspertów w zakresie zarządzania flotą:

TCO – jak panować nad budżetem flotowym?

Total Cost of Ownership (TCO) czyli łączne koszty użytkowania pojazdu to kluczowy wskaźnik związany z flotą pojazdów w firmie. Co oznacza TCO? Są to wydatki, jakie przedsiębiorstwo musi ponosić z tytułu użytkowania pojazd w zadanym czasie (tygodniowy, miesięcznym czy całego cyklu życia w firmie). Na TCO składa się nie tylko rata leasingu czy najmu długoterminowego. W skład TCO wchodzi również koszt amortyzacji, paliwa, serwisu, ogumienia, opłat drogowych i parkingowych, ubezpieczenia czy remerkatingu.

Portfel elementów TCO jest różny w każdej flocie i zależy od metod finansowania pojazdów oraz detali zawieranych z dostawcami umów. Jednak skrupulatne wyliczenia TCO pozwalają oszacować globalny koszt danego pojazdu w firmie dla przedsiębiorstwa. Dlaczego TCO jest ważne? Ponieważ pozwala z dużą dokładnością wskazać jaki obrót musi być wypracowany aby posiadanie pojazdu było dla firmy rentowne. TCO pokazuje również MPK danego pojazdu (miejsca powstawania kosztów), co ułatwia redukcję kosztów i dokładną analitykę. W kwestii TCO, w ramach elektronicznej biblioteki Cartrack, wyprodukowaliśmy wiele treści przy współudziale praktyków i specjalistów z rynku:

Zarządzanie flotą poprzez monitoring GPS pojazdów.

Wobec dynamiki zmian rynkowych i ogromu wyzwań, jakie w ostatnim czasie stoją przed biznesem i fleet managementem – zarządzanie flotą i firmą jest efektywne tylko wtedy, gdy realizowane jest w oparciu o rzetelne dane. Minimalizowanie skutków inflacji jest możliwe, gdy redukcja kosztów odbywa się w sposób analityczny i skrupulatny.

telemetria, monitoring pojazdow gps, cartrack

Tańsze paliwo? Niższe koszty tankowania? Rozliczanie kilometrów prywatnych autem służbowym? Planowanie tras? Rozliczanie czasu pracy kierowców? Zmniejszanie emisji CO2 we flocie? Mniejszy poziom szkodowości i tańsze ubezpieczenie komunikacyjne? Zwiększona efektywność pracy kierowców? TAK! W tych i wielu innych obszarach monitoring GPS Cartrack Polska stanowi najlepsze rozwiązanie dla decydentów flotowych.

Stabilna technologia systemu GPS Cartrack Polska stanowi idealne narzędzie do monitoringu, kontroli i egzekwowania zapisów polityki flotowej przedsiębiorstwa. Cartrack Polska to profesjonaliści od zarządzania flotą, eksperci od optymalizacji kosztów i znakomici analitycy, którzy pomagają optymalizować procesy biznesowe. Technologia GPS wspierana przez nas autorski system do zarządzania flotą BIG DATA pozwala w bezpieczny, zdalny i kompleksowy sposób dbać o realizację KPI w obszarze firmowego car parku. Wypełnij poniższy formularz aby dowiedzieć się więcej:

Author

PR and Lead Projects Manager w Cartrack Polska. W branży flotowej od ponad 8 lat, tworzy projekty edukacyjne, merytoryczne i wartościowe dla fleet managerów .