Lokalizacja pojazdu GPS – wszystko co musisz wiedzieć aby skutecznie zarządzać flotą.

System monitoringu floty GPS może poprawić wydajność i zaoszczędzić pieniądze Twojej firmy i floty. Lokalizacja pojazdu GPS to jedna z kluczowych funkcji nowoczesnych i stabilnych rozwiązań telemetrycznych. Oto nasz przewodnik po tym jak wybrać system lokalizacji pojazdu.

Lokalizacja pojazdu GPS w monitoringu floty – główne zadania.

Monitoring floty GPS pozwala zarządzać pojazdami i poprawiać bezpieczeństwo kierowców. Monitoring floty GPS wymaga zainstalowania w każdym pojeździe sprzętu, który przesyła dane do oprogramowania hostowanego w chmurze. Najnowocześniejszym, a zarazem nieinwazyjnym rozwiązaniem, jest indukcyjne połączenie z szyną CAN.

Wybrane rozwiązanie powinno monitorować trasy i wzorce jazdy kierowców. Po wtóre winno również profilować kierowców, zarządzać zużyciem paliwa i dostarczać rozbudowane raporty na temat kluczowych wskaźników efektywności i wydajności floty.

Pamiętaj, że jeśli prowadzisz firmę, która korzysta z floty pojazdów, pomocne jest wykorzystanie sprzętu i oprogramowania telemetrycznego do ich monitorowania. Lokalizacja pojazdu GPS służy także do poprawy bezpieczeństwa kierowców i generowania raportów o stanie pojazdów. Finalnie rozwiązania te stawiają na pierwszym miejscu wydajność, pomagają oszczędzać pieniądze i zapewniają zgodność z ważnymi przepisami transportowymi i podatkowymi. Dotyczy to takich zagadnień jak e-toll, tachograf, użytkowanie auta firmowego do celów prywatnych, rozliczanie kilometrów prywatnych itd.).

Z pewnością główną funkcją tych usług jest zbieranie ważnych danych o Twojej flocie, dzięki czemu możesz lepiej zarządzać swoją firmą. Oprogramowanie telemetryczne zapewnia wgląd w efektywność paliwową, bezpieczeństwo i szeroki zakres innych istotnych informacji o flocie. Lokalizacja pojazdu GPS jest wypadkową funkcji takiego systemu. Zatem system ten zapewnia stabilną lokalizację i pozwala analizować ogrom danych pobieranych z komputera pokładowego samochodu flotowego.

Podsumowując, opracowaliśmy ten przewodnik zakupu systemu monitoringu GPS floty, aby pomóc Ci dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze. Zatem ten przewodnik zawiera odpowiedzi na często zadawane pytania związane z usługami monitoringu floty. Po drugie, zawiera i podstawowe informacje na temat wielu funkcji.

lokalizacja samochodów, system monitoringu pojazdow gps, system monitorowaina pojazdów gps, tańsze paliwo

Czym jest i po co użytkuje się lokalizację pojazdu GPS?

Pomyśl o lokalizacji floty GPS jako wirtualnej przejażdżce. Bez celowej jest zatrudniać menedżera, aby siedział na miejscu pasażera i monitorował pojazdy i kierowców na drodze. W konsekwencji monitorowanie floty GPS na bazie lokalizacji i danych sprawia, że masz wszystko na oku, z dowolnego miejsca na świecie. Tego typu rozwiązanie pomaga zapewnić wydajną pracę pojazdów, a kierowcy są bezpieczni i odpowiedzialni.

Lokalizacja pojazdu GPS obejmuje zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie. Sprzęt służy do monitorowania pojazdu i sposobu jego obsługi. Rodzaj sprzętu, którego potrzebuje Twój pojazd, różni się w zależności od tego, co chcesz monitorować. Niektóre usługi oferują proste urządzenia typu plug-and-play, które są wielkości talii kart. Inne wymagają bardziej zaawansowanej instalacji, która zwykle wiąże się z podłączeniem różnych czujników do centrów informacyjnych pojazdu. Pojazd jest pozycjonowany za pomocą globalnego systemu pozycjonowania (GPS). Na koniec sprzęt wysyła aktualizacje i dane w czasie rzeczywistym do oprogramowania, które służy jako centralny węzeł dla wszystkich informacji.

Cartrack jest producentem zarówno oprogramowania jak i technologii. Od ponad 15 lat rozwijamy autorskie systemy, na które dajemy 100% gwarancji przez cały okres trwania kontraktu. Jesteśmy pewni stabilności i funkcjonalności naszych usług monitoringu GPS auta. Podsumowując, oferujemy nielimitowane szkolenia przez cały okres umowy i zapewniamy całodobowe wsparcie.

Znaczenie zarządzania flotą.

Technologia zrewolucjonizowała sposób działania małych firm, a prowadzenie floty pojazdów nie jest wyjątkiem. Nie korzystając z tych rozwiązań w codziennej działalności, tracisz możliwości zwiększenia wydajności i zaoszczędzenia pieniędzy. Brak systemu lokalizacji pojazdu GPS w Twoim „portfelu” narzędzi pozbawia Cię dokładnej i miarodajnej analityki. W konsekwencji przez to możesz podejmować błędne decyzje.

Pamiętaj, że system zarządzania flotą nie tylko pozwala zachować kontrolę nad pojazdami i innymi zasobami. System ten także pomaga w zarządzaniu paliwem, optymalizacji tras dostaw, komunikacji pojazdu i kierowcy oraz długoterminowym planowaniu logistycznym.

Pamiętajmy, że w dzisiejszej gospodarce informacja to potęga. Korzystając z oprogramowania telemetrycznego, otwierasz nowe drzwi do danych i innych informacji o swojej firmie. Poprzez system do zarządzania flotą samochodową możesz analizować swoje działania. Zarządzanie firmą poprzez dane to absolutna podstawa dzisiejszego biznesu, który wystawiony jest na bardzo wiele wyzwań. Zaliczyć do nich możemy epidemie, wojny, recesje, inflacje czy niepokoje społeczne.

Kluczowy wniosek: sprzęt i oprogramowanie do monitorowania floty GPS pomagają zarządzać flotą pojazdów firmy poprzez monitorowanie lokalizacji pojazdów i sposobu ich obsługi. Systemy te równiez zwiększają wydajność oraz efektywność realizowanych zadań, oraz minimalizując bieżące koszty użytkowania floty.

cartrack, zarządzanie flotą gps, flotą, zarządzanie flotą samochodową

Lokalizacja pojazdu GPS – co tak naprawdę robi oprogramowanie?

Oprogramowanie do monitoringu floty GPS może lokalizować pojazdy, konfigurować trasy i podawać wskazówki dojazdu do wyznaczonych miejsc docelowych. Dostarcza również informacji o diagnostyce pojazdu, śledzeniu konserwacji i bezpiecznych zachowaniach podczas jazdy. Wiele urządzeń jest wyposażonych w akcelerometry i inne czujniki. W konsekwencji, więc jeśli kierowca gwałtownie hamuje lub przyspiesza, zostanie to udokumentowane w oprogramowaniu. Niektóre usługi oferują nawet raportowanie o ostrych zakrętach i zakrętach. Technologia ta umożliwia również śledzenie czasu pracy na biegu jałowym, co ma kluczowe znaczenie dla poprawy zużycia paliwa.

Wszystkie te funkcje oprogramowania zapewniają zdalną platformę do monitoringu floty, zarządzania stanem pojazdu, zrozumienia nawyków kierowców i śledzenia zużycia paliwa. Większość oprogramowania jest dostarczana z narzędziami dyspozytorskimi i funkcjami planowania w celu usprawnienia przepływu pracy. Inne funkcje obejmują śledzenie wypadków, pomoc drogową, ochronę przed kradzieżą, zegary czasu i śledzenie obecności.

Kluczowy wniosek: usługi lokalizacji floty GPS mogą wskazać lokalizację pojazdu, monitorować zużycie paliwa i śledzić nawyki kierowców, aby zapewnić bezpieczną eksploatację pojazdów.

Ile kosztuje GPS do auta?

Ceny usług monitoringu floty GPS mogą się znacznie różnić w zależności od tego, czym chcesz zarządzać i śledzić. Po wtóre, zależą także od od liczby posiadanych pojazdów. Ceny zaczynają się już od 30 złotych netto/pojazd. System GPS do auta przeważnie dostępny jest na rynku w ramach opłat abonamentowych oraz umowy na 36 miesięcy. Pamiętajmy, że jednak i te zmienne można modyfikować i negocjować w zależności od wielkości floty. Miesięczne subskrypcje na systemy lokalizacji GPS pojazdu to najbardziej powszechny model świadczenia tego typu usług w Polsce.

monitoring gps floty, tco, koszty floty, cartrack, lokalizacja gps pojazdów

Jak wybrać system do monitoringu floty GPS?

Aby wybrać system odpowiedni dla siebie, najpierw upewnij się, że ma funkcje, których potrzebuje Twoja firma. Większość systemów zarządzania flotą oferuje różnorodne funkcje, które znajdują się w standardowej ofercie. Powinny zawierać:

 • Integracja z kartami paliwowymi
 • Digitalizacja dokumentacji flotowej
 • Monitoring bezpieczeństwa kierowcy i jego profilowanie wraz z
 • Pulpity nawigacyjne pokazujące trendy dotyczące kluczowych wskaźników
 • Opcje komunikacji i nawigacji
 • Stała obsługa klienta
 • Stabilny system zgodny z obowiązującymi przepisami
 • Gwarancję na sprzęt i technologię

Dobre rozwiązanie do monitoringu floty GPS będzie również oferować:

 • Systemy alarmowe. Oznacza to, że powiadomienia są wysyłane SMS-em i e-mailem, gdy coś jest nie tak z pojazdami i kierowcami. Wybierz dostawcę, który umożliwia ustawianie alertów dla określonych zdarzeń. Przykładem jest tutaj, gdy kierowca zjechał z trasy lub stosuje niebezpieczne nawyki podczas jazdy. Kluczowe są również alerty i raporty generowane automatycznie na podstawie określonych zmiennych, okresów lub zestawów danych.
 • Łatwość użycia. Istnieje kilka bardzo skomplikowanych aplikacji, więc wybierz taką z prostym, intuicyjnym pulpitem nawigacyjnym. Wielu dostawców zapewnia osobiste lub wirtualne wersje demonstracyjne, więc wypróbuj je przed podjęciem zobowiązania.
 • Dostęp mobilny. Nie wszystkie aplikacje do śledzenia floty GPS obsługują korzystanie z urządzeń mobilnych. Jeśli potrzebujesz dostępu do swojego oprogramowania w dowolnym czasie i miejscu, upewnij się, że działa ono w chmurze. Sprawdź także czy istnieje aplikacja na preferowane urządzenie.
 • Pomoc/obsługa klienta. Znajdź dostawcę, który umożliwia skontaktowanie się z przedstawicielem w dowolnym momencie, gdy potrzebujesz pomocy. Całodobowe Biuro Obsługi Klienta powinno działać czy to przez telefon, czy czat na żywo. Inne rodzaje wsparcia obejmują systemy zgłoszeń pomocy technicznej, wsparcie e-mail, dokumentację i filmy instruktażowe.

Chociaż wybrany system monitoringu floty powinien pasować do Twojego budżetu, nie wybieraj go wyłącznie na podstawie ceny; wybierz rozwiązanie, które najlepiej pomoże Twojej firmie obniżyć koszty i śledzić flotę. Jeśli wybierzesz najtańszą usługę, może nie działać tak dobrze, jak nieco droższe oferty.

Kluczowe wnioski: wybrany przez Ciebie system lokalizacji floty GPS powinien być łatwy w użyciu, oferować dostęp mobilny, zawierać powiadomienia o alertach, integrować się z kartami paliwowymi i monitorować bezpieczeństwo kierowców.

Jakie są zalety systemu do monitoringu floty?

 • Zarządzanie pojazdami. Obserwując swoje pojazdy i zasoby, możesz planować lepsze trasy i optymalizować wydajność kierowców.
 • Zarządzanie paliwem. Zarządzając trasami i lokalizacją pojazdów, możesz uzyskać bardziej szczegółowe informacje o zużyciu paliwa i wprowadzić odpowiednie korekty. Oprogramowanie telemetryczne zawiera funkcję zarządzania i zużycia paliwa, która pozwala zaoszczędzić pieniądze i zaplanować, w jaki sposób pojazdy zużywają paliwo.
 • Bezpieczeństwo kierowcy. Oprogramowanie telemetryczne pozwala śledzić i oceniać wydajność kierowców, zwiększając w ten sposób bezpieczeństwo całej floty.

Możesz skonfigurować konkretne i spersonalizowane alerty, dzięki czemu możesz stale ustalać priorytety lokalizacji pojazdów, bezpieczeństwa kierowców i zużycia paliwa. Ponadto oprogramowanie telemetryczne zawiera szeroką gamę innych alertów, które można skonfigurować w celu optymalizacji zarządzania flotą.

Firmy telemetryczne udzielają wskazówek dotyczących przestrzegania ważnych stanowych i federalnych przepisów dotyczących floty pojazdów. Współpracując z tymi firmami, zapewniasz zgodność z odpowiednimi zasadami i przepisami.

Kluczowy wniosek: systemy monitoringu floty GPS pomagają zarządzać pojazdami i ich zużyciem paliwa. Co więcej, pozwalają również poprawiać bezpieczeństwo kierowców i zachować zgodność z przepisami krajowymi i unijnymi.

Jakie są wady korzystania z oprogramowania do lokalizacji floty GPS?

Pomimo tych wszystkich zalet, oprogramowanie do monitoringu floty GPS ma kilka wyzwań, z które trzeba mieć na uwadze:

 • Morale. Wdrożenie tego oprogramowania może skutkować odmową pracownika. Kierowcy mogą nie chcieć być monitorowani i mogą postrzegać decyzję o korzystaniu z systemów monitoringu floty GPS jako znak, że ich pracodawca im nie ufa i naruszenie prywatności pracowników. Zastanów się, w jaki sposób planujesz poinformować swoich pracowników, że będziesz go wdrażać. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić jako właściciel firmy, jest wyjaśnienie powodów i logiki decyzji. Przejrzyj również, co robi oprogramowanie, aby dokładnie wiedzieć, co i jak jest monitorowane. Doświadczeni dostawcy na rynku oferują w tym zakresie rady i praktyczne wskazówki – warto pamiętać również o tym.
 • Koszt. W zależności od sytuacji finansowej Twojej firmy, poniesienie dodatkowych kosztów oprogramowania telemetrycznego może być trudne. Ważne jest, aby przed podjęciem decyzji zważyć koszty i korzyści. Wdrożenie systemu monitorowania pojazdów GPS może wymagać inwestycji wstępnych. Pamiętaj, że na dłuższą metę prawdopodobnie zaoszczędzisz, obniżając koszty paliwa i optymalizując trasy. Należy również pamiętać, że system GPS posiada błyskawiczne ROI. Zatem pierwotne obawy nie powinny przyćmić kolosalnych korzyści przemawiającym za tym, że zakup systemu telemetrycznego to dobra decyzja.

Jeżeli szukasz godnego zaufania partnera biznesowego w zakresie telemetrii BIG DATA wypełnij poniższy formularz. Przedstawiciel Cartrack Polska szybko się z Tobą skontaktuje. Pamiętaj, że jesteśmy międzynarodowym, stabilnym i godnym zaufania Twórcą zaawansowanej technologii monitoringu GPS dla flot i Klientów indywidualnych. Przekonaj się osobiście: