Jak namierzyć auto? Czasy gdy podawanie lokalizacji pojazdu kojarzyło się wyłącznie z agencjami detektywistycznymi, inwigilacją czy śledzeniem dawno minęły. Lokalizacja pojazdu GPS (namierzanie auta) jest obecnie nieodłącznym narzędziem, dzięki któremu samochód wykorzystywany jest efektywnie, bezpiecznie i zgodnie z wcześniej założonym przeznaczeniem i planem.

Firmy posiadające samochód z GPS to organizacje świadome znaczenia technologii lokalizatorów GPS. Poprzez systemy do zarządzania samochodami w firmie z lokalizatorem GPS możliwe jest kompleksowe monitorowanie kluczowych parametrów swojego pojazdów:

 • prędkości i użycia pedału hamulca i gazu,
 • zużycia paliwa i jazdy na biegu jałowym,
 • pokonywanej trasy oraz postojów,
 • czas pracy kierowców,
 • statusu kierowców i podróży,
 • usterek silnika, opon i komputera pokładowego.

Jak namierzyć auto? Co jest ważne w tym procesie?

Jak namierzyć auto? To bardzo proste! Dzięki technologii GPS i nowoczesnym lokalizatorom GPS instalowanym w samochodzie możliwe jest precyzyjne podanie szerokości i długości geograficznej na jakiej położony jest monitorowany pojazd. Nowoczesne systemy GPS pełnią funkcję nie tylko samego lokalizatora, ale i zabezpieczają przed kradzieżą czy pozwalają redukować bieżące koszty utrzymania. Dodatkowo, zwiększają efektywność wykorzystania samochodu poprzez dostęp do planera tras, konstrukcji geostref, alertów, raportowania i aplikacji.

 • Namierzanie auta odbywa się przede wszystkim poprzez instalację niewielkiego modułu w samochodzie. Istnieją mobilne i przenośne lokalizatory GPS, jak A-Tracker od Cartrack Polska, których zaleta jest przede wszystkim elastyczność i dowolność montażu (to Ty decydujesz gdzie go schowasz i jaki samochód chcesz monitorować). Przenośne trackery GPS pojazdów chronią auto w sposób niezawodny. Mogą go też namierzyć dzięki technologii GPS. Lokalizatory takie, pełniące funkcje nadajnika GPS są obecnie bardzo popularną alternatywą dla nawigacji z telefonu do samochodu. Samochód z GPS to pojazd bezpieczny i łatwo zarządzalny w firmie.

 • Drugim, bardziej kompleksowym i technologicznie zaawansowanym rozwiązaniem, jest montaż lokalizatora GPS do gniazda diagnostycznego OBD lub poprzez podłączenie do szyny CAN. Przewagą tych rozwiązań jest niski poziom wykrywalności GPS w samochodzie przez złodziei z jednej strony. Z drugiej – wysoki poziom zabezpieczenia przed kradzieżą i trudny proces jego usunięcia. Lokalizacja pojazdu GPS daje wgląd nie tylko w jego pozycję, ale i daje możliwość monitorowania i zarządzania jego parametrami, statusem i kosztami.

Jak namierzyć auto dla Ciebie i Twojej firmy.

Jak namierzyć auto? Jeżeli to wiesz – może również śledzić wytwarzane przez nie koszty, monitorować trasy i weryfikować status podróży. Poprzez lokalizację pojazdu GPS można zredukować koszty i optymalizować trasy przejazdów. Najnowocześniejsze systemy GPS umożliwiają dostęp do lokalizacji i danych pojazdów na żywo – z poziomu telefonu komórkowego.

Bezsprzecznie namierzanie samochodu ma kolosalne znaczenie w rentowności biznesu. Pamiętajmy, że koszty utrzymania floty stanowią drugą grupę kosztów w firmie – zaraz po wydatkach na personel. Namierzanie samochodu umożliwia szczelne weryfikowanie miejsc powstawania kosztów. System GPS daje możliwość analizowania i poprawiania struktury floty.

Warto tutaj zaznaczyć, że Cartrack Polska jest producentem urządzeń i oprogramowania, zapewniającym absolutnie najlepsze usługi na rynku. Pamiętajmy, że indukcyjne podłączenie do szyny CAN, centrum monitoringu 24/7/365 i mobilne ekipy instalatorów to cechy wyróżniające naszą ofertę. Do tego nowoczesna aplikacja mobilna zapewnia maksymalny komfort użytkowania i najwyższy poziom bezpieczeństwa samochodu. Jesteśmy producentem zarówno oprogramowania, jak i technologii – od ponad 14 lat rozwijamy nasze produkty. Na całym świecie, z rozwiązań Cartrack, korzysta ponad 1 750 000 pojazdów!

gsp do auta, namierzanie auta gps, lokalizator gps, cartrack polska

Lokalizacja pojazdu GPS jako zabezpieczenia przed kradzieżą.

Zgodnie z danymi KGP co roku z polskich dróg i parkingów kradzionych jest prawie 7000 pojazdów. Niezależnie od marki, wieku i poziomu wyposażenia – zabezpieczenie przed kradzieżą auta jest obecnie wymogiem, a nie dobrem luksusowym. Namierzanie samochodu pozwala nie tylko odstraszyć złodziei, ale i realnie pomagają w odzyskaniu utraconej własności. Pomimo trendu spadkowego, złodzieje stają się coraz bardziej wyrafinowani i bezczelni. Lokalizacja pojazdu GPS drastycznie zwiększa Twoje szanse na udaremnienie wysiłków złodziei.

Lokalizator GPS pozwala w czasie rzeczywistym namierzyć samochód, a użytkownik, ma możliwość precyzyjnej lokalizacji auta z poziomu aplikacji mobilnej. Złodzieje wiedzą, jak wykryć GPS w samochodzie. Jednak wiele nowoczesnych urządzeń, charakteryzuje się takimi ustawieniami, które minimalizują ryzyko namierzenia nadajnika przez przestępcę. Dlatego też aplikacja do zarządzania flotą, w domyśle również technologia chroniąca przed kradzieżą, jest niezwykle cenną inwestycją

Jak namierzyć auto? Zdecydowanie namierzanie samochodu sprawia, że samochód jest bezpieczny. W razie kradzieży wiemy nie tylko gdzie pojazd jedzie, gdzie się finalnie zatrzymał. Dzięki zaangażowaniu centrum monitoringu Cartrack Polska, wspomagamy w działaniach operacyjnych policję, która jeszcze szybciej może odzyskać skradziony samochód.

gps cartrack, gps do floty, auto gps, pluskwa gps

Namierzanie samochodu – różne metody.

Geolokalizacja to bardzo podstawowa funkcja, którą posiadają wszystkie lokalizatory GPS. Nowoczesne narzędzia, jakie oferuje choćby Cartrack Polska, oprócz samego położenia pozwalają również podać prędkość z jaką się porusza, przeciążenia i trasy. Takie informacje bez problemu na ekranie naszego smartfona wyświetli nam przenośny i lekki moduł GPS – taki jak A-Tracker.

Gdy jednak zdecydujemy się na bardziej zaawansowane narzędzie i rozbudowaną technologię, oferowaną przez Cartrack Polska, możemy pozyskiwać wszystkie informacje, jakie gromadzone i analizowane są przez komputer pokładowy naszego samochodu. W szczególności możemy wykorzystywać nadajnik GPS również do:

– weryfikacji i planowania tras,

– kontroli zużycia paliwa i poprawności tankowań,

– modyfikacji i monitorowania stylu jazdy,

– sprawdzania wszystkich użytkowych parametrów pojazdów i zestawianiu ich ze sobą w postaci rozbudowanych raportów zarządczych.

GPS do samochodu, którego nadrzędnym zadaniem jest namierzanie pojazdu, oferuje ogrom możliwości dla osób, które nie tylko chcą zabezpieczyć mienie przed kradzieżą, ale chcą również w sposób kompleksowy zarządzać pojazdami i kontrolować koszty.

Jak i po co namierzać samochód z GPS?

Konkretnie jak śledzić samochód? Otóż po pierwsze nie należy identyfikować monitoringu GPS, stosowanego w celu poprawy wydajności pracy, ze śledzeniem auta w celach detektywistycznych czy przestępczych. Śledzenie auta odbywa się często wbrew woli i wiedzy kierowcy. Lokalizacja GPS auta jest ściśle związana z systemami umożliwiającymi analizowanie parametrów pojazdu.

Przede wszystkim namierzamy samochód z GPS, ponieważ chcemy:

 • weryfikować czy sposób jego użytkowania jest zgodny z przepisami ruchu drogowego
 • sprawdzać, czy auto jest używane zgodnie z przeznaczeniem i celem zadania
 • monitorować trasę, poziom spalania i inne para
 • poprawnie rozliczać użytkowanie auta do celów prywatnych i czas pracy kierowcy
 • poprawiać poziom bezpieczeństwa naszych kierowców
 • minimalizować koszty użytkowania: paliwa, ubezpieczenia, serwisu,
 • zachować maksymalną mobilność naszych pracowników i biznesu

Zarządzanie flotą w nowoczesnych firmach nie obędzie się bez systemu GPS. Poprzez dane fleet manager ma możliwość analizowania operacji flotowych. Co więcej, tego typu rozwiązania umożliwiają efektywną redukcję kosztów i zwiększenie wydajności pracy.

tracker gps, gps do auta, flota gps, cartrack

Jak namierzyć auto z systemem GPS Cartrack.

Cartrack Polska to firma technologiczna, która w Polsce od ponad 14 lat rozwija swoje autorskie usługi, będąc jednocześnie twórcą technologii. W Polsce edukujemy kierowców i dbamy o ekonomiczny profil jazdy dla ponad 55 000 pojazdów. Jako najczęściej wybierany dostawca usług telemetrycznych jesteśmy odpowiednim partnerem do rozmów o bezpieczeństwie antykradzieżowym.

Pamiętajmy, że system Cartrack umożliwia namierzanie auto GPS w bardzo nowoczesny sposób. Monitorujemy każdą informację generowana przez pojazd. Poprzez rozbudowany ekosystem usług Cartrack z poziomu telefonu komórkowego masz dostęp do wszystkich informacji o Twojej flocie. Skalowalne i cały czas dopasowane do aktualnych przepisów usługi Cartrack dają możliwość poprawia wydajności procesów biznesowych. Jesteśmy ekspertami od redukcji kosztów, zmniejszania emisji CO2 we flocie czy poprawy bezpieczeństwa. Jesteśmy najczęściej wybieranym dostawcą usług telemetrycznych w Polsce.

gps do auta, gps do ciężarówki, gps floty, system gps, cartrack

Podsumowując, Cartrack Polska oferuje nieinwazyjne metody instalacji, kompleksowe wsparcie w sytuacjach kryzysowych oraz autorska technologię, którą cały czas rozwija. Usługi Cartrack Polska to ochrona 360 stopni, skalibrowana i dopasowana do każdej sytuacji. Wypełni poniższy formularz, jeżeli lokalizacja pojazdu GPS, namierzanie samochodu oraz kwestie jak namierzyć auto są dla Ciebie ważne:

Author

PR and Lead Projects Manager w Cartrack Polska. W branży flotowej od ponad 8 lat, tworzy projekty edukacyjne, merytoryczne i wartościowe dla fleet managerów .