Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą – systemy zabezpieczeń.

Liczba kradzieży aut w Polsce nie jest na dramatycznie wysokim poziomie, co nie oznacza, że ich właściciele mogą spać spokojnie. Zgodnie z danymi KGP w latach 2018 – 2020, średniorocznie doszło do 6900 kradzieży samochodów. Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą? O tym piszemy!

Jak uniknąć kradzieży – podstawy bezpieczeństwa.

Zgodnie z danymi Komendy Głównej Policji w 2020 roku złodzieje najczęściej atakowali Toyoty, których łącznie ukradziono w naszym kraju ponad 780 sztuk. Markami, które upatrzyli sobie złodzieje, są również przede wszystkim: Audi (778 skradzionych egzemplarzy w 2020 roku), BMW (728), Volkswagen (511), Renault (462) i Mercedes (444).

kradzieze aut w polsce
Kradzież auta to nie tylko straty materialne, ale i operacyjne i sentymentalne.

Złodzieje nie wybierają swojej „ofiary” po znaczku na masce, jednak zwracają uwagę na szereg zabezpieczeń auta przed kradzieżą, jakie będą musieli sforsować, aby odjechać nie swoim autem. Kluczowe, w obecnych czasach, jest więc zniechęcenie potencjalnego przestępcy od czynu kradzieży. Zabezpieczenia antykradzieżowe mogą przybierać różne formy, a najnowocześniejsza ich formą jest monitoring pojazdu z wykorzystaniem systemu GPS oraz rozbudowanych usług wsparcia ze strony dostawcy tego produktu.

Nie zapomnijmy jednak o podstawach. Aby uniknąć kradzieży należy przede wszystkim:

 • nie pozostawiać otwartych drzwi i uchylonych okien w pojeździe,
 • nie zostawiać w widocznym miejscu wartościowych przedmiotów (torebki, torby na laptopa, telefonu komórkowego, portfela, kluczy),
 • nie parkować na parkingach niestrzeżonych, nie ogrodzonych lub nie dozorowanych,
 • zawsze zostawiać pojazd z „wbitym” biegiem lub zaciągniętym hamulcem ręcznym.
 • zainwestować w system telemetryczny BIG DATA.

Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą? Cartrack – GPS jako system zabezpieczeń przed przywłaszczeniem mienia.

System geolokalizacji może być kompleksowym zabezpieczeniem naszego mienia przed nieuprawionym przywłaszczeniem. Samochód jest drugą największą, po zakupie domu, inwestycją w naszym życiu. Nawet jeżeli jest to auto służbowe, konsekwencje finansowe, i te, wynikające z braku mobilności, mogą być dla nas bardzo dotkliwe.

Zabezpieczenie samochodu oparte o technologię w znaczącym stopniu minimalizuje ryzyko bezpowrotnej utraty naszego pojazdu. GPS do auta chroni przed kradzieżą w sposób kompleksowy i jest bardzo skuteczną blokadą antykradzieżową. Złodziei odstrasza już sama informacja o zainstalowanym systemie monitoringu zdalnego. Tego typu najlepsze rozwiązania oferuje Cartrack Polska. Jako producent technologii i oprogramowania dajemy 100% gwarancji na nasze usługi i sprzęt przez cały okres trwania umowy. Nasz system monitoringu jest wybitnie dobrze skrojonym na miarę dzisiejszych potrzeb systemem zabezpieczeń samochodu.

Nasze usługi pozwalają m.in. na:

 • dokładną lokalizacje pojazdu w czasie rzeczywistym
 • montaż poprzez indukcyjne połączenie z szyną CAN co nie wpływa na zakres fabrycznej gwarancji i utrudnia lokalizację urządzenia przez złodziei,
 • montaż realizowany jest przez mobilne ekipy wykwalifikowanych instalatorów, przez co to my dopasowujemy się do Twojego kalendarza – dojeżdżamy w każde miejsce w Polsce,
 • odcięcie zapłonu w przypadku sytuacji kryzysowej,
 • nadzór nad Twoją własnością w trybie 24/7/365 przez nasze Centrum Monitoringu i wsparcie organów ścigania w przypadku nieuprawionego dostępu do pojazdu,
 • stworzenie wirtualnych geostref wokół pojazdu, po opuszczeniu których włączy się alarm,
 • dostęp do szeregu rozbudowanych alarmów i powiadomień,
 • zarządzanie swoimi pojazdami wygodnie i nowocześnie z poziomu aplikacji lub webowej wersji systemu – niezależnie od tego czy chronisz jeden czy sto samochodów.

Wszelkie te elementy sprawiają, że jesteśmy najczęściej wybieranym dostawcą usług telemetrycznych w Polsce wybranym do optymalizacji kosztów, zabezpieczania i ochrony przed kradzieżą wobec ponad 40 000 pojazdów! W skali globalnej Cartrack Holding operuje na 25 rynkach zabezpieczając przed kradzieżą już ponad 1 350 000 aut. Od ponad dekady zajmujemy się rozwijaniem tylko tej technologii – jesteśmy innowatorami i ekspertami.

kradzie parking skardzione auto cartrack - Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą – systemy zabezpieczeń.

Cartrack Polska oferuje również lekki, mobilny i bateryjny moduł GPS, który jest kolejnym rozwiązaniem zabezpieczającym antykradzieżowo pojazd. A-Tracker, to autorski produkt Cartrack, który można przytwierdzić w dowolnym miejscu, niezależnie od zewnętrznych warunków pogodowych. A-Tracker jest wodoszczelny, odporny na uderzenia i wstrząsy i jest gotów do ochrony Twoich zasobów od razu po wyjęciu z pudełka. Ten niewielki lokalizator GPS działa w ekosystemie Cartrack Polska oferując bardzo wysoki poziom zabezpieczeń samochodu, maszyny lub dowolnej rzeczy.

Jakie są inne zabezpieczenia antykradzieżowe samochodu, w które warto zainwestować?

Na rynku dostępnych jest wiele standardowych i niestandardowych systemów zabezpieczeń przed kradzieżą auta. Popularna metodą zwiększającą bezpieczeństwo samochodu jest duplikowanie niektórych rozwiązań. Możemy kupić np.:

 Autoalarmy

To fabryczne, lub dostępne po modyfikacjach, elektroniczne zabezpieczenia połączone bezpośrednio z immobiliserem, elementy budowy auta, które pozwalają ostrzegać właściciela przed nieuprawionym dostępem lub niepożądanym działaniem w odniesieniu do pojazdu. Alarmy są systemem zabezpieczającym samochód jedynie połowicznie, ponieważ sprytni złodzieje potrafią bardzo sprawnie i szybko lokalizować tego typu elementy i je neutralizować.

Blokady

To najczęściej mechaniczne urządzenia, które w sposób fizyczny zabezpieczają przed działaniem określonych podzespołów samochodu. Przykładem tego typu elementów jest blokada skrzyni biegów, blokada kierownicy oraz wszelkie blokady antykradzieżowe, które zabezpieczają auta przed kradzieżą. Na rynku znajdziemy zalew tanich produktów, głównie poprzez portale aukcyjne lub kuszące reklamy internetowe, których głównym walorem jest cena. Pamiętajmy, że kluczowym aspektem systemu bezpieczeństwa nasze auto jest wsparcie właśnie w przypadku kradzieży – jak wygląda procedura awaryjna, kto nam wtedy pomoże, kto nas poinformuje o niepożądanym działaniu itd. Warto w swoich poszukiwaniach przeanalizować nie tylko ofertę cenową, ale i skrupulatnie „wgryźć się” w oferowane przez dostawcę blokady elementy awaryjne.

             Systemy monitoringu zdalnego czyli jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą?

System monitoringu zdalnego opartego na technologii GPS to najlepsze antykradzieżowe rozwiązanie dostępne na rynku. Cartrack Polska oferuje nieinwazyjne metody instalacji, kompleksowe wsparcie w sytuacjach kryzysowych oraz autorska technologię, którą cały czas rozwija. Usługi Cartrack Polska to autoalarm, blokady i system monitoringu zdalnego w jednym – to ochrona 360 stopni, skalibrowana i dopasowana do każdej sytuacji. Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą? To jedna z wielu funkcjonalności systemu Cartrack Polska – napisz do nas, umów się na demonstrację naszych usług BIG DATA.

3 thoughts on “Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą – systemy zabezpieczeń.

Comments are closed.