Lokalizator GPS może przyjmować postać lekkiego przenośnego modułu GPS, który klient sam ukrywa w pojeździe, może być to urządzenie montowane do złącza OBD, lub najbardziej nowoczesna forma – może być to technologia indukcyjnie łączona z szyną CAN. Czy można wykryć GPS w samochodzie? Oczywiście! Jednak od Twoich wyborów zależeć będzie czy odpowiednio zabezpieczysz swoje mienie i przygotujesz je do działania w zaawansowanym ekosystemie BIG DATA, pozwalającym na optymalizacje kosztów, poprawę efektywności procesów biznesowych i realizację ambitnych projektów CSR i HR.
Rosnąca popularność rozwiązań GPS na świecie; jak zlokalizować gps w samochodzie?
System GPS (Global Positioning System) powstał ponad pół wieku temu! Początkowo Globalny System Pozycjonowania służył wyłącznie amerykańskiej armii. Jednak już w latach `80 XX wieku uznano, że światowy system GPS powinien zostać otwarty i udostępniony wszystkim. W 1993 roku światowa świeć GPS była gotowa do cywilnego użytkowania. jak zamontować lokalizator GPS w samochodzie? Do tego zadania najlepiej rozpocząć współpracę z liderami rynku – Cartrack Polska, producentem stabilnej i autorskiej technologii telemetrii BIG DATA do monitoringu GPS flot i pojazdów.
Kwestie jak zlokalizować GPS w samochodzie rozpalają wyobraźnie wielu użytkowników pojazdów służbowych oraz, co ważniejsze – złodziei. Jeżeli chcesz abyś Ty i Twój pojazd pozostali bezpieczni warto wybrać takiego dostawcę usług geolokalizacji, który zamontuje i ukryje urządzenie w sposób trudnodostępny.
Jak działa GPS?
Obecnie system składa się z 31 satelitów, które krążą na orbicie okołoziemskiej (20 000 km na powierzchnią ziemi). System GPS łapie sygnał, jak zwykło się potocznie mówić, o ile urządzenie z odbiornikiem GPS połączy się minimum z 3 (obraz 2D) lub 4 (obraz 3D – wraz z podawaniem wysokości bezwzględnej) satelitami. Z uwagi na wiek całego systemu w ciągłym użytkowaniu jest 28 z 31 satelitów systemu GPS; zawsze bowiem jakiś satelita podlega pracom modernizacyjnym lub konserwacyjnym.
GPS działa nie tylko na bazie satelitów ale i naziemnych stacji nadzoru, których jest obecnie 12. Każda z nich mieści się w okolicach równika i pozwala zachować dużą dokładność GPS. Technologia GPS, pomimo swojego wieku, jest nadal kluczowym elementem funkcjonowania światowej ekonomii – bez niej trudno byłoby sobie wyobrazić jakikolwiek rozwój. Obecnie szacuje się, że na świecie aktywnych jest ponad 100 miliardów urządzeń, które korzystają każdego dnia z technologii GPS!
Jakie są rodzaje GPS?
System GPS, z racji cywilnej dostępności, wykorzystywany jest przez wiele rodzajów sprzętu wyposażonego w nadajnik-odbiornik GPS. Można wyróżnić wiele rodzajów GPS, w śród nich są urządzenia turystyczne, GPS Dataloggery, odbiorniki GPS do samochodu, odbiorniki GPS w telefonach komórkowych, odbiorniki GPS w geodezji, odbiorniki GPS do zastosowań militarnych. Dostępne warianty, których na rynku znajdziemy tysiące, na pewno zaspokoją nasze potrzeby. Trzeba jednak odpowiednio dobrać urządzenie do naszych potrzeb.
GPS a telematyka.
Kolejnym ważnym punktem wykorzystania globalnego systemu pozycjonowania jest telematyka. To technologia korzystająca z dobrodziejstw ekosystemu GPS, jednak dalece wykraczająca poza zwykłe podawanie długości geograficznej, szerokości geograficznej i wysokości nad poziomem morza. Zadaniem telematyki jest dostarczenie zbieranie, kategoryzowanie i prezentowanie danych pochodzących z urządzenia, w którym znajduje się odbiornik. Tutaj przechodzimy stricte na pole motoryzacji – telematyka pozwala w sposób kompleksowy zarządzać flotą aut w firmie (zarządzanie flotą samochodową w firmie).
Coraz więcej firm zainteresowanych jest technologią monitorowania, zabezpieczenia i poprawiania kondycji swoich zasobów. Czy jest to monitoring samochodu prywatnego, antykradzieżowe zabezpieczenia do pojazdu czy działanie wobec firmowej floty – telemetria pozwala nie tylko lokalizować ale i zarządzać pojazdami. Dzięki temu czynimy naszą własność odporną wobec kradzieży ale i zmiennych warunków ekonomicznych.
Jak zlokalizować GPS w samochodzie?
Jak zlokalizować GPS w samochodzie? To pytanie zadaje sobie wielu kierowców, którzy są negatywnie nastawieni to monitoringu GPS swojego pojazdu. Jest to poważny temat, który należy z pełną powagą podjąć i ze spokojem przeanalizować w razie potrzeby. Korzystanie z monitoringu GPS floty w firmie jest już standardem, który pozwala organizacjom na rentowne realizowanie zadań z wykorzystanie pojazdów służbowych. Wszelkie standardy odnośnie prywatności pracowników, rozliczania kilometrów prywatnych oraz RODO są w pełni zrealizowane przez godnych zaufania dostawców telemetrii. Cartrack Polska, jako

W wymagających ekonomicznie czas postepidemicznych, wojny na Ukrainie i globalnej inflacji, coraz więcej firm decyduje się na inwestycję w systemy telemetryczne. Ich zaletą jest szerokie zastosowanie w biznesie. Telemetria Cartrack Polska m.in. umożliwia optymalizację procesów biznesowych, redukcję kosztów, zwiększenie bezpieczeństwa kierowców i realizację ambitnych działań CSR. Bez technologii GPS niemożliwe byłoby rozwijanie naszych produktów, które dostarczają biznesowi wartości finansowych i operacyjnych.
Gdzie zamontować lokalizator GPS w samochodzie?
Zarządzanie flotą pojazdów wymaga od menadżera floty, specjalisty ds. transportu czy właściciela firmy dostawy bardziej wielu zróżnicowanych danych, aby możliwa była wieloaspektowa, skrupulatna i kompleksowa analityka. Podejmowanie decyzji wyłącznie w oparciu na wyczucie, nie bazując na prawdziwych i zweryfikowanych danych, jest błędne. Z tego względu firmy bardzo często decydują się na montaż systemu monitoringu pojazdów w swojej flocie.
Nadajnik GPS do samochodu może przybierać różne formy, zależne od przeznaczenia oraz funkcjonalności jakie oferuje, jednak główną zasadą jest jego dobre ukrycie przed osobami postronnymi. GPS do floty samochodowej jest urządzeniem, które chroni pojazd, zwiększa efektywność zarządzania mieniem firmowym w czasie i przestrzeni, oraz pozwala lepiej komunikować i rozliczać zadania z naszymi pracownikami. Ze względu na strategiczną rolę lokalizatora, jego montaż w pojeździe musi być wykonany w sposób profesjonalny, a jego funkcjonowanie musi zapewnić namierzanie samochodu z telefonu komórkowego (aplikacji) oraz systemów dedykowanych urządzeniom stacjonarnym. Jak zamontować lokalizator GPS w samochodzie? Tego dowiesz się z dalszej części materiału.
GPS w samochodzie można zamontować zgodnie z charakterystyka lokalizatorów i celów jakie chcemy osiągnąć. Ukryty GPS to przede wszystkim ukrycie nadajnika, co związane jest z rodzajem urządzenia:
Tracker GPS do samochodu.
To przenośny moduł pozwalający na dowolne umieszczenie go w maszynie/samochodzie/rzeczy, którą w danym momencie chcemy otoczyć monitoringiem i nadzorem.
Nadajnik GPS wpinany w złącze OBD .
To jednostka podpinana w sposób przestarzały i mało profesjonalny. Złącze diagnostyczne i jego lokalizacja nie gwarantują zabezpieczenia przed nieuprawionym dostępem i wyłączeniem urządzenia.
Profesjonalny montaż GPS w samochodzie do szyny CAN.
To najbardziej profesjonalna i nowoczesna metoda łączenia jednostek GPS z pojazdem. Nieinwazyjne podłączenie się pod „mózg” samochodu gwarantuje, że nie utracimy żadnej gwarancji, nie wpłyniemy na instalację elektryczną auta, unikniemy nieuprawionego dostępu do urządzenia.

Ukryty lokalizator GPS w samochodzie – typowe kryjówki. Jak zamontować lokalizator GPS w samochodzie?
Wybierając gps do samochodu osobowego, który czerpie zasilanie i informacje ze złącza OBD, zbytnio nie mamy wyboru kryjówki. Lokalizacja portu OBD determinuje miejsce, w którym nasz lokalizator GPS będzie podłączony do pojazdu. Co prawda miejsce ów portu jest rów zależności od marki i modelu pojazdu, jednak jest to bardzo przewidywalna, przestarzała i nie gwarantująca 100% bezpieczeństwa metoda monitoringu i namierzania samochodu. Dlaczego? Zarówno użytkownicy, jak i złodzieje, bardzo łatwo mogą nasz lokalizator GPS do samochodu po prostu odłączyć i pozbyć się nadajnika z pokładu samochodu.
Tracker GPS w postaci lekkich, mobilnych modułów, daje nieograniczone możliwości ukrywania jednostki w samochodzie. Najbardziej typowymi miejscami, gdzie ukryć GPS do auta, jest przedni schowek, przestrzeń pod podłogą bagażnika i gąbki siedzeń tylnych. Ponieważ lokalizator GPS często dostępny jest w formie niewielkich foremnych modułów (jak choćby A-Tracker), możliwe jest również jego przykręcenie i pomalowanie w taki sposób, aby ukryć go przed oczami nieuprawionych osób.
Najnowocześniejsze jednostki, oferowane i rozwijane przez Cartrack Polska, oferują pobór informacji i podawanie lokalizacji GPS dzięki indukcyjnemu (nie inwazyjnemu ) podłączeniu pod szynę CAN. To metoda, która praktycznie uniemożliwia dezaktywację urządzenia śledzącego i jego wykrycie przez pracownika oraz złodzieja. Tylko najlepsze firmy specjalizujące się w dostawie takich rozwiązań, dysponują mobilnymi ekipami instalatorów i oferują gwarancję na usługi oraz technologię przez cały okres trwania umowy. Cartrack Polska, który swoje know-how buduje w oparciu o międzynarodowe struktury Cartrack Holding, od ponad 12 lat dostarcza, rozwija i implementuje najnowsze rozwiązania telemetryczne w kraju. Wyrazem zaufania jest flota ponad 45 000 monitorowanych poprzez system GPS pojazdów, zarówno prywatnych i firmowych, oraz miano najczęściej wybieranego dostawcy usług telemetrycznych.
Ukrycie modułu GPS a połączenie z satelitą.
Montaż GPS w samochodzie determinuje również siłę sygnału oraz jego funkcjonalność. Należy przede wszystkim pamiętać, że każdy z lokalizatorów, umożliwiających zarządzanie flotą oraz namierzanie samochodu, działa finalnie na podobnych zasadach. Kluczowym jest połączenie z globalną siecią GPS oraz dostawcą usług GSM (siecią komórkową). Jeżeli moduł GPS nie będzie miał możliwości nawiązania połączenia, nie będzie w stanie podać swojej lokalizacji, połączyć się z serwerem dostawcy usługi i finalnie – komunikować się i przekazywać dane zarządcy/właścicielowi.
Jak znaleźć lokalizator GPS w samochodzie? Na to pytanie cały czas starają się znaleźć odpowiedź złodzieje i osoby o złych intencjach wobec Twojego mienia. Dlatego dodaj do koszyka zakupowego takie produkty aby lokalizator GPS w samochodzie był bezpieczny i odpowiednio zlokalizowany. Zaufaj sprawdzonym rozwiązaniom Cartrack, które rozwijamy od ponad 13 lat na rynku polskim i międzynarodowym.
Gdy zadasz sobie często pojawiające się pytanie: ile kosztuje GPS do samochodu osobowego? pamiętaj, że kluczowym czynnikiem nie jest cena, a trwałość, gwarancja, jakość obsługi i możliwość dodatkowych usług, które z punktu widzenia biznesu i klienta indywidualnego zabezpieczą Twój samochód i portfel.
Pamiętajmy, że miejsca gdzie naturalnie nie mamy połączenia z siecią GPS i GSM z poziomu innych naszych urządzeń – telefonów komórkowych, smartwatchy, tabletów – będą również nieprzyjazne dla jednostek które schowamy w naszym pojeździe, czy też podłączymy pod port OBD lub szynę CAN.
Co wpływa na zasięg GPS i jakość odbioru danych?
Teren o pagórkowatej charakterystyce, wjazd na parking podziemny, parkowanie w miejscu, którego konstrukcja jest metalowa, również blokują przedostawanie się i odbiór sygnału GPS i GSM. Jednostki, które montujemy do szyny CAN, lub w mało skuteczny sposób do złącza diagnostycznego OBD, nie powinny mieć problemu ze złapaniem połączenia z sieciami zewnętrznymi.
Jeżeli jednak trakcer GPS zostanie przez nas umieszczony w hermetycznej puszcze, pod materiałami utrudniającymi wysłanie sygnału (folia, metal) to sami utrudniamy sobie prawidłowe funkcjonowanie tego typu urządzeń. Pamiętajmy również, że wykrycie urządzenia GPS polega na skanowaniu pojazdu w celu wykrycia modułów, które łączą się z GPS/GSM – kwestia dobrego ukrycia jednostek – to podstawa!
Schowanie lokalizatora w miejscu trudno widocznym to działanie pożądane i poprawne. Jednak schowanie modułu w pojeździe w taki sposób, że utrudnia to połączenie z satelitami – to–wielki błąd. Zanim przymocujemy naszą jednostkę na stałe, sprawdźmy dokładnie jakość sygnału i ewentualne naturalne bariery, jakie sami jesteśmy w stanie szybko zniwelować.

Zasady montażu lokalizatora GPS w pojeździe.
Jako konsumentom zależy Wam przede wszystkim na bezawaryjności, dokładności lokalizacji i bezkompromisowości kupowanych rozwiązań. Warto w tym celu znaleźć dostawcę technologii monitoringu pojazdów nie w oparciu o krzykliwe reklamy kuszące niskimi comiesięcznymi opłatami, a firmę, które ma ogromne zaplecze obsługowe (biuro obsługi klienta, centrum monitoringu 24/7/365, służy nieograniczonym wsparciem i szkoleniami) i technologiczne (jest producentem urządzeń i oprogramowania, ma polski serwis, daje gwarancję przez cały okres użytkowania lokalizatora, dysponuje mobilnymi ekipami wykwalifikowanych instalatorów). W tym zakresie, jedynym wyborem jest Cartrack Polska, firma technologiczna która koncentruje się wyłącznie na rozwoju nowoczesnej technologii monitoringu pojazdów oraz oferuje rozwiązania BIG DATA, które umożliwiają wielowymiarowe zarządzanie flotami pojazdów.
Montaż lokalizatora GPS w pojeździe przede wszystkim powinien być:
– profesjonalny (wykonany przez wykwalifikowanych pracowników, przy użyciu dedykowanych narzędzi),
– nie angażujący dla klienta (w wybranym przez klienta czasie i miejscu),
– objęty gwarancją (zarówno na element montażu, jak i technologię oraz urządzenie),
– uniemożliwiający ingerencję w jednostkę dla osób trzecich (nie podłączony z złącze OBD).
Ile kosztuje GPS do samochodu osobowego?
Wiele osób odnosi się do urządzeń GPS jako pluska GPS w samochodzie. To pojęcie bardzo pejoratywnie nacechowane, wskazujące na negatywne cechy takiego rozwiązania. Należy pamiętać, że to gdzie znajduje się GPS w samochodzie i jakie ma funkcje zależy od Twoich preferencji i świadomości zakupowej. Pamiętaj, to jaki GPS do auta wybrać, jaki finalnie dodaj do koszyka, musi być uzależnione od przeznaczenia i renomy producenta.
Cena modułu GPS jest różna; możesz znaleźć bardzo podstawowe w swych funkcjonalnościach moduły zabezpieczające mienie na popularnych polskich i zagranicznych portalach aukcyjnych – ich jedyną funkcją jest podawanie pozycji. Tego typu urządzania są najtańsze, jednak ich wykonanie, materiały i poziom zaawansowania technologicznego pozostawiają wiele do życzenia.
Technologia telemetryczna (monitoring GPS pojazdów, maszyn, zasobów) korzysta technologii GPS, jednak podawanie pozycji jest ułamkiem oferowanych funkcjonalności. Pamiętajmy, że producenci zaawansowanych technologii monitoringu, jak Cartrack Polska, są wyspecjalizowanymi podmiotami, które oprócz samego urządzenia oferują w pakiecie technologię (panel obsługi klienta, dedykowane platformy do zdalnego zarządzania) oraz bardzo rozbudowane wsparcie i obsługę klienta. To sprawia, że możesz zainwestować albo w tani i bardzo podstawowy nadajnik GPS, albo możesz już na etapie wyboru produktu zdecydować się na produkt wyspecjalizowany, które w swojej cenie nie będzie znacząco odbiegał od ofert z portali aukcyjnych.
Postaw pewne źródło technologii, które cały czas gwarantuje Ci rozwijanie swoich produktów i niezbędne wsparcie merytoryczne – jeżeli chcesz mieć pewność że Twój biznes, sprzęt, pojazd lub inne wartościowe zasoby, są w dobrych rękach – nie kupuj mało wiarygodnych rozwiązań, tylko dlatego, że ich cena jest najniższa.
GPS w samochodzie CENA
To niestety nadal główne kryterium wyboru urządzeń do zabezpieczania pojazdu i monitoringu GPS zasobów. Jednak należy sobie w tym momencie postawić bardzo ważne pytanie – czy oszczędność na poziomie kilku złotych miesięcznie, lub kilkuset w przypadku opłaty jednorazowej, warta jest inwestycji w mniej pewną technologię, słabiej wydajne urządzenie, gorszy system i mniej intuicyjną obsługę. Wszak decydując się na zakup lokalizatora GPS chcemy zrealizować swoje potrzeby:
poczucia bezpieczeństwa osobistego i biznesowego,
zabezpieczenia pojazdu przed kradzieżą,
zabezpieczenia ładunku,
weryfikacji trasy przejazdu i miejsca postoju,
efektywniejszego planowania użycia zasobów,
ograniczania zbędnych wydatków.
Warto zdecydować się na współpracę z firmami o największej renomie na rynku i legitymizującej się doskonałymi referencjami ze strony klientów indywidualnych i korporacyjnych. Zapraszamy do rozmowy z Cartrack Polska – jesteśmy największymi ekspertami od technologii, monitoringu i zabezpieczania pojazdów.