Nowoczesna technologia jest najbardziej kompleksowym zabezpieczeniem naszego mienia przed nieuprawionym dostępem i przywłaszczeniem. Ochrona przed kradzieżą auta? Żadne mechaniczne blokady, autoalarmy i tradycyjne metody odstraszania złodziei nie będą tak skuteczne jak GPS do auta. Zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą za pomocą technologii GPS jest skuteczne i daje wiele możliwości ochrony.

Jak system GPS może pomóc w przypadku kradzieży samochodu?

Podstawowym zadaniem złodziei samochodów jest zabranie pojazdu i ukryciu go w miejscu, w którym dokonany zostanie jego demontaż, przeróbki lub przygotowanie do nielegalnej sprzedaży. Ochrona antykradzieżowa pojazdu w postaci systemu GPS do samochodu osobowego jest bardzo trwałym. To także niezastąpione narzędzie chroniące przed bezpowrotną utratą auta.

Monitoring pojazdów daje przede wszystkim wiele przewag nad prostym alarmem antykradzieżowym, czy blokadą mechaniczną pojazdów. Te tradycyjne metody nijak mają się do lokalizatora GPS, który diametralnie zwiększa nasze szanse na odzyskanie skradzionego samochodu.

Blokada czy alarm utrudniają jedynie wejście do samochodu i jego ruszenie z miejsca. Opcje te działają jednak powierzchownie, a ponieważ są dobrze znanymi i rozpoznanymi przez półświatek przestępczy systemami, bardzo szybko są forsowane i niwelowane. Monitoring GPS pojazdów chroni w dużo bardziej skomplikowany sposób naszą własność.

Lokalizator GPS umieszczony w aucie zabezpiecza pojazd wirtualną tarczą i pozwala błyskawicznie reagować w sytuacjach zagrożenia. Jako właściciel auta w przypadku kradzieży otrzymamy momentalnie powiadomienie o wystąpieniu zdarzenia, w czasie rzeczywistym zlokalizujemy naszą własność, w łatwy sposób pomożemy organom ścigania w profesjonalnym odzyskaniu skradzionego mienia, będziemy w stałym kontakcie z naszym autem – nic nam nie umknie, nic nie pominiemy.

W przypadku kradzieży GPS pozwala nam szybko namierzyć pojazd, uzyskać informacje o jego prędkości i kierunku jazdy i szybko reagować w sytuacjach skrajnych. Na takie funkcje nie możemy liczyć w przypadku alarmy czy blokady antykradzieżowej.

lokalizacja pojazdu gps
W 2020 roku doszło do ponad 100 000 włamań z kradzieżą, skradziono ponad 6900 pojazdów.

Lokalizator GPS – ceny.

Na rynku dostępnych jest bardzo dużo urządzeń wielu producentów. Warto swoją uwagę skierować przede wszystkim w stronę firm, które od wielu lat zajmują się wyłącznie tą technologią, mają rozległe know-how w tym zakresie i oferują również gwarancję i serwis zarówno na samo urządzenie (lokalizator GPS) jak i usługę (system). Przykładem najczęściej wybieranego dostawcy usług GPS w Polsce jest Cartrack Polska, który monitoruje już ponad 40 000 pojazdów w naszym kraju.

Cena lokalizatora GPS zależy od formy podpisywanej z dostawcą umowy. Mamy możliwość wybrania modelu subskrypcyjnego (abonamentowego) oraz zakupu „jednorazowego”. Ciekawą formą zakupu monitoringu pojazdów, którzy kompleksowo stanowić będzie system antykradzieżowy samochodu, jest abonament. Niskie miesięczne opłaty porównywalne są z wydatkami na popularne serwisy streamingowe.

W ofercie Cartrack Polska znajdziemy systemy monitoringu pojazdów, które zabezpieczają samochodów przed kradzieżą, dopasowane do indywidualnych wymagań klienta, a co za tym idzie – oferujące różne poziomy ochronny, funkcje i niewielkie stałe koszty abonamentu.

Warto zwrócić uwagę, przy wyborze dostawcy GPS, czy oprócz opłat jednorazowych i abonamentowych, nie ukrywają się przed nami opłaty montażowe, utrzymaniowe i okresowe.

Wybór lokalizatora GPS – przydatne wskazówki.

Chcąc zabezpieczyć samochód przed kradzieżą? Stosując ochronę antykradzieżową w postaci lokalizatora GPS, warto mieć na uwadze nie tylko kolorowe reklamy i zachęcające stawki abonamentowe. Pamiętaj, aby także analizować:

  • miejsce montażu GPS: upewnij się, że oferowane rozwiązanie nie jest urządzeniem wymagającym banalnego podpięcia pod złącze diagnostyczne OBD – te triki złodzieje znają i neutralizują w pierwszej kolejności! Wybierz takie produkty, które montowane są indukcyjnie na szynie CAN, są ekstremalnie trudne do wykrycia i usunięcia przez złodzieja.
  • opłata za montaż: sama dostawa Twojego lokalizatora GPS absolutnie nie załatwia sprawy i nie gwarantuje Ci ochrony przed kradzieżą. Jeżeli wybierasz urządzenia do samodzielnego, skomplikowanego montażu, który wymaga działań z wiązkami elektrycznymi, nie będziesz mieć nigdy pewności i gwarancji że wykonane czynności są zrealizowane poprawnie. Najlepiej kup ochronę GPS dla swojego samochodu od dostawcy, który niezależnie od czasu, miejsca i warunków atmosferycznych, oferuje Ci własne mobilne ekipy instalatorów, którzy zapewnią odpowiednio poziom ochrony i profesjonalizmu.
  • tryb PANIC – w sytuacji bezpośredniego zagrożenia dobrze mieć pod ręka funkcję, która alarmowo uruchomi określone procedury. Nie każdy dostawca i producent oferują taką możliwość. Dla bezpieczeństwa swojego i Twojego mienia.
  • monitoring 24/7/365 – oprócz zakupu i instalacji urządzeń i systemu upewnij się, że płacisz za nieustanny element nadzoru. Tylko najwięksi dostawcy usług monitoringu GPS pojazdów, który chroni pojazd przed kradzieżą, mają swoje własne centra monitoringu, w których cały czas wykwalifikowany pracownik czuwa nad bezpieczeństwem klientów.
  • odcięcie zapłonu – nowoczesne lokalizatory GPS, które stanowią ochronę przed kradzieżą samochodu, mogą być wyposażone w specjalne funkcje, umożliwiające odcięcie zapłonu poprzez decyzję właściciela pojazdu. To kluczowa opcja, która w przypadku kradzieży auta pomaga policji w złapaniu rabusi i odzyskaniu swojej własności.

Ochrona antykradzieżowa z funkcjami do zarządzania samochodem.

  • wirtualne geostrefy i dodatkowe funkcje bezpieczeństwa – sprawdź czy kupowany system GPS umożliwia Ci elastyczne tworzenie ochrony samochodu zgodnie z realnymi i codziennymi Twoimi działaniami operacyjnymi. Cartrack Polska np. poprzez usługę CarWatch umożliwia stworzenie ochronnej geostrefy wokół pojazdu, opuszczenie której skutkuje natychmiastowym alarmem i powiadomieniem właściciela.
  • jakość urządzenia – nie kupuj taniej zabawki z popularnych portali aukcyjnych produkowanych w Azji. Rekomendujemy kupowanie urządzenia, od razu wraz z systemem, bezpośrednio u producenta, który daje jednocześnie gwarancję, i w razie awarii, jest w stanie błyskawicznie zareagować.
  • wygodny dostęp z aplikacji mobilnej. W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić lokalizator GOS bez przyjaznych użytkownikowi rozwiązań w postaci dopracowanych aplikacji mobilnych z wysokim stopniem zabezpieczeń i dopracowanym interfejsem. Warto wybrać usługę, która od razu przyjedzie do nas jako komplet – urządzenie, system, aplikacja, obsługa.

Wszelkie te punkty znajdziesz w oferowanych przez Cartrack Polska usługach. O naszej pasji i profesjonalizmie w ochronie pojazdów przed kradzieżą świadczy cały czas powiększające się grono klientów oraz liczne nagrody, które sprawiają, że jesteśmy najczęściej wybieranym dostawca usług telemetrycznych w Polsce.

Lokalizacja GPS pojazdu minimalizuje ryzyko bezpowrotnej utraty naszego mienia.
Lokalizacja GPS pojazdu minimalizuje ryzyko bezpowrotnej utraty naszego mienia.

Zabezpiecz swój samochód przed kradzieżą z Cartrack.

Cartrack Polska jest firmą technologiczną, która jest częścią międzynarodowego potentata w zakresie zabezpieczenia mienia i pojazdów Cartrack Holding. W skali globalnej monitorujemy i zabezpieczamy już ponad 1 750 000 pojazdów, na 5 kontynentach i w 25 krajach. Od ponad 14 lat koncentrujemy wszystkie swoje wysiłki na doskonaleniu technologii i systemu, dzięki czemu zaufało nam już ponad 55 000 klientów indywidualnych i biznesowych na świecie.

Jesteśmy producentem urządzeń i oprogramowania dając 100% gwarancję na usługę i technologię przez cały okres trwania umowy. Niezależnie od warunków dysponujemy swoim personelem technicznym, montażystami i analitykami. Stabilny i doświadczony zespół specjalistów codziennie udziela niezbędnego wsparcia w zakresie naszych usług monitoringu pojazdu, który jest kompleksową ochronę przed kradzieżą.

Cartrack Polska oferuje kompleksowe usługi ochrony samochodów przed kradzieżą, będąc dostawcą nowoczesnych rozwiązań BIG DATA, które usprawniają, optymalizują i zwiększają efektywność działania pojazdów. W naszym portfolio znajdziesz dwie usługi, które dzięki technologii GPS chronią auto przed kradzieżą i pozwalają błyskawicznie lokalizować przywłaszczone mienie: CarWatch i A-Tracker.

Na koniec, skontaktuj się z nami abyśmy mogli dopasować rozwiązania i funkcje naszych usług specjalnie do Twoich potrzeb:

Author

PR and Lead Projects Manager w Cartrack Polska. W branży flotowej od ponad 8 lat, tworzy projekty edukacyjne, merytoryczne i wartościowe dla fleet managerów .