Zarządzanie flotą samochodową musi wykorzystywać dane. Dzięki dostępowi do odpowiednich systemów analitycznych możliwe jest odpowiednie zarządzanie flotą, zachowanie rentowności firmowego car parku i zapewnienie wysokiej jakości mobilności pracowników.

Zarządzanie flotą samochodową poprzez dane zawsze zaczyna się od analizy, po której następuje obiektywna interpretacja, a kończy się na możliwościach rozwoju i eksploracji biznesu. W tym artykule pokażemy Ci jak dane powinny wspierać Cię w codziennych zadaniach związanych z rozwojem firmy i zarządzaniem flotą.

Zarządzanie flotą poprzez dane wsparciem dla całej firmy

Zarządzanie danymi to bardzo rozległy i wielowątkowy temat. Rozbijmy go jednak na pomniejsze zagadnienia.

 Dane to informacje, które gromadzisz ze swoich systemów. Na przykład w procesie zarządzania flotą możesz potrzebować danych o zachowaniu kierowcy, zużyciu paliwa, alertach konserwacyjnych i wielu innych.

Strategiczne wnioski to wartość, którą czerpiesz z analizowanych danych. Analizy danych można używać do identyfikowania trendów i wzorców na bazie pobieranych informacji. Analityka pomaga zrozumieć sens danych. Programy automatyzujące analitykę pozwalają w krótkim czasie przetwarzać i tworzyć analitykę zarządczą, która z benefitem dla Twojego biznesu ułatwia podejmowanie rzetelnych decyzji.

Informacja jest produktem udoskonalenia tych danych i nadania im struktury i kontekstu. W ten sposób nie wpatrujesz się w przypadkowe liczby w arkuszach kalkulacyjnych i dokumentach. Informacja wynika z danych i pozwala Ci zrozumieć w odpowiedni sposób ogromne ilości danych, które zostały skategoryzowane i odpowiednio poukładane.

Dzięki strategicznym wnioskom dzieje się magia -jest to część, w której firmy wykorzystują analizy i zestawienia danych do podejmowania działań i poprawy wydajności swoich operacji. Zwiększenie efektywności realizowanych projektów wpływa na poprawę rentowności biznesu. Zmiany realizowane w oparciu o analizę danych nie wpływają na operacyjne zdolności firmy – umożliwiają poprawę wyników w czasie bez kryzysów.

Dostępnych jest wiele narzędzi online do zarządzania flotą samochodową poprzez dane. Platformy oprogramowania do zarządzania flotą zyskują na popularności w branży monitoringu GPS pojazdów flotowych. Zaawansowana technologia jest już na miejscu, z potężnymi spostrzeżeniami i zintegrowaną analizą – wszystko zaprojektowane, aby dostarczać potrzebne raporty i wnioski.

Optymalizacja tras przejazdu, dodatek za prowadzenie samochodu służbowego, lokalizacja auta, polityka flotowa w firmie – wszystkie te, i wiele więcej elementów, możliwe jest do rozwijania dzięki nowoczesnym systemom do zarządzania flotą samochodową.

thierry breton dane na świecie big data

Zarządzanie firmą poprzez dane.

Systemy lub platformy do zarządzania flotą są tym, czego menedżerowie flot mogą używać do uzyskiwania i wykorzystywania praktycznych spostrzeżeń z wykorzystaniem danych. Towarzyszy im zaawansowana technologia oprogramowania, która pomaga firmom w opracowaniu strategii podejmowania świadomych decyzji. Współczesne środowisko biznesowe, naszpikowane ryzykami, powinno wzbudzać wzmożoną czujność ze strony menadżerów i zarządców.

Aby usprawnić biznes i zwiększyć efektywność operacji flotowych możesz wybrać Cartrack Polska jako dostawcę rozwiązań do zarządzania flotą samochodową opartego na stabilnych i bezpiecznych danych. Dzięki autorskiej technologii GPS od Cartrack możesz zyskać dane dotyczące:

  • Zarządzanie i optymalizacja tras przejazdu oraz zadań. Dedykowane narzędzia dla logistyki i transportu, umożliwiające priorytetyzowanie zadań i poprawiające produktywność realizowanych zleceń.
  • Otrzymuj kontekstowe dane. Być może potrzebujesz określonego kontekstu dla określonego wymogu raportowania, takiego jak koszt poszczególnych zadań. Koszty danych operacyjnych, administracyjnych i finansowych można zestawić, aby móc przeanalizować tę specyfikację. Otrzymuj metryki dla dowolnych kompilacji danych – będziesz mógł określić dokładny koszt zadania oraz porównać ceny. Być może jedno przeważa nad drugim, powodując nierównowagę kosztów, więc może być konieczne wprowadzenie pewnych zmian w kosztach. Ponadto porównaj dokładne wskaźniki, aby zobaczyć, czy Twoje trasy są optymalne i dowiedz się, jak inne koszty wpływają na Twoje marże.
  • Tworzenia metryk, wskaźników i benchmarków -porównuj dane dotyczące kierowców i pojazdów, aby określić różnice cenowe w kosztach zadania lub różnice w zachowaniu i kosztach utrzymania pojazdów, którymi jeżdżą. Jeśli koszt utrzymania pojazdu jednego kierowcy jest znacznie wyższy niż w przypadku innych, menedżerowie mogą pomóc optymalizacji zachowania i tras kierowcy. Użyj programu Cartrack do oceny produktywności kierowcy. Dowiedz się, ile czasu Twoi kierowcy spędzają w trasie i ile zadań wykonują w wymaganym czasie. Zarządzaj mobilnością jak mistrz.
  • Natychmiast uzyskaj ważne z operacyjnego punktu widzenia Twojej firmy informacje. Może istnieć pilna sprawa, która wymaga Twojej natychmiastowej uwagi. Załóżmy, że nie masz czasu na spędzanie godzin na analizowaniu danych; platforma Cartrack zapewni wizualny przegląd zużycia paliwa Twojej floty, bezproduktywnej pracy na biegu jałowym, bezpieczeństwa – a wszystko to za jednym kliknięciem. Możesz filtrować dane według czasu lub pojazdu, aby zwiększyć elastyczność i szybkość w określaniu wyzwań. Dzięki temu możesz przygotować się do spotkania bez większego wysiłku.

Największym dobrem dzisiejszych czasów jest dostęp do rzetelnych i bezpiecznych danych oraz informacji. System GPS od Cartrack pozwala na zarządzanie flotą samochodową bez większego wysiłku na nieosiągalnym poziomie szczegółowości i bezpieczeństwa dla człowieka.

system big data cartrack zarządzanie przez dane

Jak przekształcić dane w wartościowe informacje i decyzje?

Zdefiniuj swoje cele

Zanim jeszcze wybierzesz odpowiednie oprogramowanie do zarządzania flotą samochodową, cele powinny być najważniejsze. Cele nadają codziennym zadaniom większy sens i wyjaśniają powody decyzji firmowych. Cele to kroki do końcowego wyniku, które są częścią każdego biznesplanu.

Menedżerowie floty mogą wyznaczać cele operacyjne, takie jak oszczędność kosztów paliwa i poprawa zaangażowania kierowców. Mając to na uwadze, mogą przejść bezpośrednio do części systemu Cartrack, która daje możliwość monitorowania wyników i odpowiednich wskaźników. Być może celem zespołu marketingowego jest pozyskanie większej liczby potencjalnych klientów dla firmy, co będzie wymagało wyższego budżetu. Oszczędność na kosztach paliwa i dążenie do tego celu bezpośrednio przyniesie firmie większe przychody. Dzięki automatyzacji zbierania danych z pojazdów możliwe jest zarządzanie flotą w sposób kompetentny i dopasowany do wyzwań rynkowych.

Segmentuj swoje dane w celu poprawy efektywności zarządzania flotą.

Podział danych na segmenty może pomóc lepiej je zrozumieć. Platforma oprogramowania flotowego działa w taki sam sposób jak Google Analytics. Możesz dostosować platformę do swoich potrzeb i pobierać określone dane potrzebne do odpowiedniego raportowania. Na przykład, być może masz spotkanie kierownictwa dotyczące zachowania kierowców i ich wydajności. Możesz utworzyć dla tego segmentację na platformie, a następnie przekazać opinię tylko na ten temat.

Użyj elementów wizualnych, aby uprościć zestawy danych.

Wizualizacje to dobry sposób na przedstawienie danych w łatwo zrozumiały sposób. Zwłaszcza jeśli chodzi o prezentacje, nie możesz używać nieprzetworzonych danych do przekazywania informacji, ale powinieneś raczej używać wizualizacji, aby pokazać swoje ustalenia i wnioski. Funkcja raportowania w oprogramowaniu do zarządzania flotą samochodową będzie punktem wyjścia przed stworzeniem idealnej prezentacji na Twoje spotkanie.

Odkryj kontekst danych w zarządzaniu firmą.

Bez odpowiedniego kontekstu albo nie uzyskasz pełnej historii, albo otrzymasz ją w niewłaściwym świetle. Opierając się na wcześniej ustalonych celach, musisz uzyskać pełny obraz, aby nadać znaczenie wynikowi lub efektom wizualnym. Powinieneś zadawać pytania typu: kto jest za to odpowiedzialny w Twojej flocie? Albo dlaczego tak się stało? I w jaki sposób wpływa to na biznes?

Dostrzegaj właściwe wzorce.

Góra, dół i zygzaki pomiędzy nimi, to jest to, co często widzisz na reprezentacjach wizualnych. Na tej podstawie można określić wzorce lub trendy w danych dotyczących określonych incydentów. Możesz określić, kiedy występuje trend wzrostowy lub spadkowy, wizualizować związek między dwoma czynnikami i nie tylko. Wszystkie są dostosowane do odkrywania historii kryjących się za danymi.

Ustal hipotezę i plan działania.

Zrobiłeś swoje badania, teraz jest czas, aby zacząć ustalać plan działania. Być może problemy z utrzymaniem pojazdu są częstym trendem niewłaściwego postępowania kierowców. Być może musisz przekazać ten problem większej liczbie członków zespołu do rozwiązania, gdzie bardziej szczegółowo przeanalizują tę funkcję raportowania. Pamiętaj, że analityczne wsparcie program do zarządzanie flotą samochodową w firmie jest kluczowym czynnikiem Twojego sukcesu.

Zarządzanie flotą transportową od Cartrack Polska.

Jeżeli chcesz poprawić wskaźniki rentowności i efektywności biznesowej musisz w odpowiedni sposób agregować dane i czerpać wnioski z kontekstualnie umieszczonych informacji. Możesz to robić ręcznie – co zajmuje mnóstwo czasu, jest mozolne i obarczone dużym ryzykiem błędu. Możesz też wspierać się na stabilnych markach – jak Cartrack Polska.

telemetria, monitoring pojazdow gps, cartrack

Cartrack od ponad 15 lat jest producentem specjalistycznego oprogramowania do zarządzania flotami pojazdów. Technologia GPS wraz z całym agregatem zarządzania danymi BIG DATA daje możliwość skalowalnego i bezpiecznego zarządzania każdym aspektem biznesu flotowego w firmie.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat rozwiązań Cartrack dla flot i biznesu wypełnij poniższy formularz – skontaktujemy się z Tobą aby przekazać więcej informacji na temat korzyści systemu monitoringu GPS dla flot:

Author

PR and Lead Projects Manager w Cartrack Polska. W branży flotowej od ponad 8 lat, tworzy projekty edukacyjne, merytoryczne i wartościowe dla fleet managerów .