Dlaczego monitoring GPS pojazdów powinien być Twoim priorytetem w 2022?

Po 2 latach epidemii wchodzimy w okres trudny gospodarczo i ekonomicznie. Czasy stresu i niepokoju biznesowego wzmaga wojna na Ukrainie oraz nieobliczalność nastrojów geopolitycznych na całym świecie. Prowadzenie biznesu w roku 2022+ to wielkie wyzwanie, które wymaga wsparcia niezawodnej technologii – monitoring gps pojazdów to narzędzie pozwalające elastycznie optymalizować koszty bez szkody na operacyjnej sprawności Twojej firmy.

monitoring pojazdow gps system telemetryczny cartrack

Za nami pierwszy kwartał 2022. Realizujesz swoje KPI i założenia postawione jeszcze kilka miesięcy temu. Niestety coraz więcej ryzyk występujących na rynku powoduje, że trzeba błyskawicznie reagować na zmiany, wyzwania i oczekiwania rynku. Monitoring GPS pojazdów to jedyne rozsądne wyjście gdy Twoje przychody opierają się na mobilności pracowników realizowanej poprzez flotę pojazdów służbowych.

Kluczowy wyzwaniem w każdej firmie opierającej swoje działania na flocie transportowej jest obecnie utrzymanie niskich kosztów zarządzanej floty pomimo rosnących cen i bardzo dużych jej fluktuacji. Jak więc menedżerowie flot mogą szybko znaleźć źródło rosnących kosztów i pracować nad ich obniżeniem?

Kontrolowanie pojazdów poprzez ich monitoring pozwala zachować pełną czujność i kontrolę nad strategicznymi narzędziami pracy Twoich zespołów. GPS, jako system monitorowania pojazdów, daje ogromne możliwości analityczne i optymalizacyjne, które nie koniecznie objawiają się poprzez popularne lokalizator GPS do samochodu bez abonamentu. Monitoring GPS pojazdów pomaga przede wszystkim w kompleksowej ochronie mienia i pracowników oraz kontroli portfela kosztów (TCO) floty.

Cztery kosztowne wyzwania związane z zarządzaniem flotą i monitorowaniem GPS pojazdów.

Optymalizacja zarządzania flotą to dla firm jeden z najlepszych sposobów na obniżenie kosztów, ograniczenie ryzyka i zwiększenie zadowolenia klientów. Ale bez odpowiednich narzędzi jak monitoring gps pojazdów flotowych, firmy często mogą oddalić się od swoich celów i zredukować swoją zdolność operacyjną. Jeżeli wy nie osiągacie swoich celów, istnieje ogromne ryzyko, że Wasza konkurencja Was wyprzedzi.

GPS nie tylko lokalizuje i chroni flotę, ale poprzez działania koordynatora działu floty pozwala na lepsze wykorzystanie potencjału

Więc jakie są cztery najczęstsze i najbardziej kosztowne wyzwania, przed którymi stoją floty w dobie szukania metod na redukcję wydatków?

1. Rosnące koszty pojazdów

Pojazdy stają się coraz droższe w zakupie, drogie w eksploatacji i drogie w utrzymaniu. Często stanowią jeden z największych kosztów dla firmy – ale firmy z roku na rok płacą coraz więcej, a wiele z nich nawet nie wie, dlaczego. Jak pokazuje choćby raport cenowy IBRM Samar, średnia cena nowego samochodu w Polsce na początku 2022 przekroczyła 140 000 PLN. W połowie 2022 roku średnia cena nowego pojazdu przebiła kolejną barierę – 150 000 PLN.

2. Nieefektywna jazda i dostawa a GPS.

Żaden kierowca nie jest doskonały, a niektórzy mogą powstrzymywać firmy z powodu problemów, takich jak przekraczanie prędkości, zbyt szybkie przyspieszanie lub wybieranie tras pośrednich. Wszystkie te zachowania mają ogromny wpływ na ich efektywność, produktywność i zadowolenie klientów.

3. Obawy dotyczące bezpieczeństwa kierowców oraz ekologia.

Brak bezpieczeństwa to kolejne wyzwanie, z którym boryka się wiele firm – oprócz utrzymania bezpieczeństwa kierowców, koszty ubezpieczenia mogą szybko przechylić czarę niestabilności flotowych finansów. Tylko jeden incydent grozi wykluczeniem organizacji z biznesu, jeśli przepisy nie będą przestrzegane. Do tego włącza się często presja społeczna związana z kwestią dekarbonizacji floty i coraz większą dbałością o środowisko naturalne.

4. Nieefektywne i tanie systemy telematyczne i lokalizacyjne GPS.

Wszystkie te problemy będą nadal obciążać flotę, ale system telematyki często może je oznaczać, zanim się rozwiną. Niestety, niektóre nieodpowiednie rozwiązania telematyczne mogą nie śledzić lub oznaczać problemów zapobiegawczych i nie oferować proaktywnych wskazówek, jak je naprawić. Firmy mogą wydawać tysiące, nie zdając sobie sprawy, że nie czerpią korzyści ze swojego przestarzałego rozwiązania telematycznego.

Zaawansowany monitoring GPS pojazdów powinien opierać się również na zaawansowanym doradztwie, wsparciu i szkoleniu – zakup tanich rozwiązań szybko może okazać się zwodniczy, a podpisana na wiele lat umowa – trudna do rozwiązania.

Biorąc pod uwagę te typowe wyzwania związane z flotą, które powstrzymują firmy, jakiego rozwiązania powinny szukać organizacje, aby zaoszczędzić na kosztach, zwiększyć zgodność i zmniejszyć obroty pojazdów? Jeżeli chcesz uodpornić swoją flotę i biznes na negatywne skutki podwyżek cen rekomendujemy abyś skorzystał/ła z tego co oferuje monitoring GPS pojazdów BIG DATA.

lokalizacja i podróż monitoring gps pojazdow

Monitoring GPS pojazdów – co musisz mieć na uwadze?

Większość flot jest zaznajomiona z systemem telematycznym i jego wieloma zaletami – ale przy tak wielu systemach dostępnych na rynku i tak wielu zmiennych do monitorowania, może być im trudno wiedzieć, od czego zacząć, patrząc na systemu do monitoringu GPS pojazdów. Kluczowe funkcjonalności, które należy mieć na uwadze to:

  • Kompleksowe śledzenie i kategoryzowanie danych wraz z przejrzystym raportowaniem.

Pojazdy i ich kierowcy odgrywają dużą rolę we flocie, dlatego należy monitorować, raportować i analizować kompleksowe dane dotyczące użytkowania pojazdów i kierowców. Menedżerowie floty powinni być w stanie zobaczyć różne kluczowe punkty dotyczące ich pojazdów i kierowców, które mogą następnie wykorzystać do zidentyfikowania problemów. Zindywidualizowane ustawienia raportów umożliwiają szczegółową i kompleksową skalowalną analizę danych z pojazdów i ułatwiają rzetelne podejmowanie decyzji.

  • Utrzymanie i serwisowanie. O ile identyfikacja problemów to świetny początek, o tyle umiejętność znajdowania i wdrażania rozwiązań jest jeszcze lepsze. Niektóre wyzwania mogą być trudne do pokonania, dlatego ważne jest, aby znaleźć odpowiednie narzędzia i systemy, które mogą Ci w tym pomóc. Monitoringo GPS pojazdów to system wielowątkowy, która zapewnia komunikację kierowca – fleet manager i pozwala w bardzo skrupulatny sposób zaplanować serwis, wymianę opon i kontrolować kluczowe parametry użytkowe pojazdu aby uniknąć awarii i nieplanowanych przestojów.

Dostępny i łatwy w użyciu monitoring firmowej floty.

Żaden z tych punktów danych nie będzie przydatny, jeśli nikt nie będzie mógł ich zrozumieć ani uzyskać do nich dostępu. Firmy muszą mieć pewność, że każde znalezione rozwiązanie jest łatwe w użyciu, dostępne i może tworzyć czytelne raporty, które dostarczają praktycznych informacji. Klarowny interfejs, aplikacja mobilna, gradacja dostępów oraz profesjonalne wsparcie szkoleniowe i wdrożeniowe to obecnie kluczowe aspekty jakie należy brać pod uwagę przy wyborze dostawcy systemu monitoringu GPS pojazdów do firmy.

Zarządzanie flotą pojazdów- jakie inne funkcje GPS mogą pomóc firmom obniżyć koszty?

Po znalezieniu rozwiązania do zarządzania flotą, które spełnia trzy powyższe kwestie, które nie podlegają negocjacjom, firmy powinny zacząć przyglądać się innym funkcjom. Nie wszystkie telematyki są sobie równe i ważne jest, aby wiedzieć, jakie funkcje mogą pomóc obniżyć koszty i zapewnić długoterminowy sukces i szybki ROI.

Niektóre z kluczowych funkcji oferowanych przez świetne rozwiązanie telematyczne (monitoring floty) to:

  • Dane o użytkowaniu pojazdu — monitoruj diagnostykę silnika, zużycie paliwa, powiadomienia o wypadkach i wykrywanie kolizji, aby zrozumieć dokładną lokalizację i stan pojazdów. GPS i system monitorowania to najlepsze lekarstwo i zbyt wysokie koszty serwisu. Nowoczesny lokalizator, który zainstalowany poprzez indukcje w szynę CAN, umożliwia skrócenie dystans potrzebny do sukcesu operacyjnego i finansowego we flocie.
  • Dane kierowcy — monitoruj i planuj trasy, prędkość, używanie pasów bezpieczeństwa i zarządzaj zmęczeniem, aby zapewnić kierowcom odpowiednią wydajność realizowanych zadań. Monitorowanie pojazdów pomaga w zarządzaniu jazdami prywatnymi i służbowymi, ewidencji czasu pracy kierowcy i lepszemu zarządzaniu personelem użytkującym floty.
  • Ecodriving – popraw nawyki i zachowania kierowców oraz ogranicz spalanie. Edukuj, redukuj emisję CO2 i prowadź zdrową biznesową grywalizację aby osiągać cele polityki CSR. Monitoring GPS to kluczowa technologia w procesie dekarbonizacji Twojego transportu firmowego.
  • Integracja systemu monitorowania pojazdów – zintegruj swój nowy system telematyczny z obecnymi systemami księgowymi, raportowymi i obsługowymi. Dzięki wygodnemu API miej wszystko „pod jednym dachem”. Ekosystem Cartrack Polska to nieograniczone możliwości adaptacyjne i skalowalne rozwiązania autorskiej technologii GPS.
  • Raportowanie – wydobywaj bogactwo informacji o każdym aspekcie swojej floty dzięki raportowaniu w czasie rzeczywistym, powiadomieniom i indywidualnym ustawieniom pozwalającym dopasować system do realiów Twojego biznesu i floty.
  • Digitalizacja dokumentów – skończ z wieloma plikami excela, opasłymi segregatorami i zbędnymi raportami. Dzięki pojazdów GPS monitorowanie nowej klasy z Cartrack Polska możesz w bezpieczny i zautomatyzowany sposób realizować zarządzanie dokumentacją flotową.

Wdrożenie odpowiedniego systemu telematycznego może zapewnić firmom nową przejrzystość, ponieważ są one w stanie lepiej zrozumieć każdy inny aspekt swojej floty – a także jak go zoptymalizować, aby mogły stworzyć bardziej wydajną i produktywną flotę. Monitoring GPS pojazdów BIG DATA od Cartrack Polska to narzędzie umożliwiające w skalowalny sposób realizowanie ambitnych celów optymalizacyjnych bez szkody dla operacyjnej produktywności Twojej floty.

Długoterminowe korzyści z dobrego monitoringu GPS pojazdów dla Twojej floty.

System telematyczny jest potężnym i pomocnym narzędziem dla firm, które chcą zoptymalizować swoją flotę, obniżyć koszty i nastawić się na sukces w biznesie. Gdy firmy wdrożą odpowiednie rozwiązanie, przekonają się, że są w stanie:

Zmniejszyć ryzyko – GPS kontrola paliwa.

Dane o użytkowaniu kierowców i pojazdów pozwalają menedżerom flot dowiedzieć się, którzy z ich kierowców stanowią zagrożenie, a także jak je złagodzić. Trening, interaktywne aplikacje oraz dopracowany program komunikacji pomogą zarządzać szkodowością i zmniejszyć koszty ubezpieczenia flotowego.

Zwiększ produktywność i satysfakcję klientów.

Dysponując jaśniejszymi danymi o kierowcach i pojazdach, menedżerowie flot mogą optymalizować  trasy, szybciej osiągać cele dostaw i tworzyć bardziej wydajną flotę. Wszystko to skutkuje szczęśliwszymi klientami, którzy szybciej otrzymują swoje produkty, a także biznesem, który ma dalszy potencjał wzrostu dzięki zwiększonej produktywności.

Tworzyć długoterminowe oszczędności.

Menedżerowie floty mogą zmniejszyć rotację pojazdów i koszty utrzymania, proaktywnie diagnozując i naprawiając pojawiające się problemy z pojazdami. A dzięki zwiększonemu bezpieczeństwu firmy mogą również zaoszczędzić na kosztach ubezpieczenia, zredukować koszty paliwa i podnieść morale wśród pracowników. Monitoring pojazdów, z udziałem systemu GPS oraz rozwiązań BIG DATA, jakie oferuje Cartrack Polska, pozwala online uzyskać dostęp do informacji, dzięki czemu flota pojazdów w Twojej firmie unikać będzie kosztownych serwisów, przestojów i będzie bardziej odporna na zmiany cen. Odpowiedzialne i profesjonalne zarządzanie flotą pojazdów to pojazdów GPS optymalizacja.

asnet monitoring, flotman, flotis, autosoftware, framelogic sp z oo, juwentus, navifleet

telemetria, monitoring pojazdow gps, cartrack

W Cartrack Polska od ponad 13 lat zajmujemy się rozwijaniem autorskiej technologii monitoringu GPS pojazdów w firmach. Zaufało nam tysiące firm w Polsce, co przekłada się na pomoc z naszej strony w zarządzaniu kosztami ponad 50 000 pojazdów każdego dnia. Napisz do nas i zobacz nasze DEMO: